Se mistä kannattaa olla huolissaan on että kansa rupeaa räikeästi jakautumaan hyvä osaisiin ja huono osaisiin. Räikeä kansan luokkajako on asia josta nykyinen hallitus näyttää jopa nauttivan ja lisäävän sitä . Sisällissota on ainoa realistinen sota joka uhkaa Suomea lähitulevaisuudessa. Ei Venäjä.
Toi on muuten paskapuhetta!Suomi on vertailussa tällähetkellä kärkisioilla siinä että tulonjako on lähes tasan. Ääripäät oli diktatuuri jossa tulot on yhdellä henkilköllä ja toinen ääripää missä tulot oli jaettu täysin tasan. 1 kuvasti tilannetta jossa oli se diktatuuri 0 täyttä sosialismistä tulonjaon tasaamista jokaiselle. Suomi sai jotain 0,2!
Vasen silmä jos on musta, niin vasurit veti kuonoon! Oikea slmä jos on musta, niin kapitalistilta tuli kuonoon! mutta jos kumpikin silmä on musta, niin kannatat demokratiaa!