Lainaus käyttäjältä: Hervast - 25.12.14 - klo:18:45Ei senpuoleen että sitä vaaraa kyl olisikaan, mut Joensuun viherkommarit osoittivat taas millä tasolla heidän ajatusmailmansa liikkuuhttp://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/63446-vihreat-vaatii-ei-rahaa-varkaudentien-parantamiseenLainausVihreät vastustaa hallituspuolueiden sopimaa seitsemän miljoonan euron rahoitusta valtatie 23:n perusparannuksen jatkamista ensi vuonna.Eduskunnan valtiovarainvaliokunnan mietintöön jättämässään vastalauseessa vihreät perustelee esitystään sillä, perusväylänpidon määrärahojen oikeanlainen priorisointi on erityisen tärkeätä.Vastalauseessa valtatie 23:n liikennemäärää kuvataan verrattain pieneksi, joten seitsemän miljoonan euron osoittamiselle Viinijärvi-Varkaus osuuden perusparantamiseen ei ole riittäviä perusteluja.Vihreät esittää vastalauseessaan myös kotimaan lentoliikenteen ostomäärärahojen leikkaamista 700 000 eurolla hallituksen esittämästä.Kuka tuotakin pätkää on ajanut talvikelissä, ei varmaankaan panis pahakseen pientä perusparannusta. Viherkommarit ja Anu Vehviläinen hukkasi lähes 50 miljoonaa Savonlinna -Huutokoski rataan. On aivan oikein ettei sitä kaks kolmosta paranneta. Ajakee kesällä ja talvella Kuopion kautta.
Ei senpuoleen että sitä vaaraa kyl olisikaan, mut Joensuun viherkommarit osoittivat taas millä tasolla heidän ajatusmailmansa liikkuuhttp://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/63446-vihreat-vaatii-ei-rahaa-varkaudentien-parantamiseenLainausVihreät vastustaa hallituspuolueiden sopimaa seitsemän miljoonan euron rahoitusta valtatie 23:n perusparannuksen jatkamista ensi vuonna.Eduskunnan valtiovarainvaliokunnan mietintöön jättämässään vastalauseessa vihreät perustelee esitystään sillä, perusväylänpidon määrärahojen oikeanlainen priorisointi on erityisen tärkeätä.Vastalauseessa valtatie 23:n liikennemäärää kuvataan verrattain pieneksi, joten seitsemän miljoonan euron osoittamiselle Viinijärvi-Varkaus osuuden perusparantamiseen ei ole riittäviä perusteluja.Vihreät esittää vastalauseessaan myös kotimaan lentoliikenteen ostomäärärahojen leikkaamista 700 000 eurolla hallituksen esittämästä.Kuka tuotakin pätkää on ajanut talvikelissä, ei varmaankaan panis pahakseen pientä perusparannusta.
Vihreät vastustaa hallituspuolueiden sopimaa seitsemän miljoonan euron rahoitusta valtatie 23:n perusparannuksen jatkamista ensi vuonna.Eduskunnan valtiovarainvaliokunnan mietintöön jättämässään vastalauseessa vihreät perustelee esitystään sillä, perusväylänpidon määrärahojen oikeanlainen priorisointi on erityisen tärkeätä.Vastalauseessa valtatie 23:n liikennemäärää kuvataan verrattain pieneksi, joten seitsemän miljoonan euron osoittamiselle Viinijärvi-Varkaus osuuden perusparantamiseen ei ole riittäviä perusteluja.Vihreät esittää vastalauseessaan myös kotimaan lentoliikenteen ostomäärärahojen leikkaamista 700 000 eurolla hallituksen esittämästä.
Lainaus käyttäjältä: Herpertti - 25.12.14 - klo:21:45Tällä foorumilla tuskin on kovin montakaan kyseisen puolueen kannattajaa kyllähän net alkaa olemaan lähes yhtä uhanalaisia kokoomuksen kannattajien kans
Tällä foorumilla tuskin on kovin montakaan kyseisen puolueen kannattajaa
Lainaus käyttäjältä: icefarmer - 25.12.14 - klo:21:48Lainaus käyttäjältä: Herpertti - 25.12.14 - klo:21:45Tällä foorumilla tuskin on kovin montakaan kyseisen puolueen kannattajaa kyllähän net alkaa olemaan lähes yhtä uhanalaisia kokoomuksen kannattajien kans Jääräpäisimmät ja oppimishaluttomat vielä äänestää. Onneks..Puolueuskovaisuus ja -uskollisuus on demokratian syöpä
4 vuoden päästä tälläkin palstalla todetaan että ei pystynyt sitten kepukaan ottamaan niskalenkkiä lamasta ja kirotaan Juha Sipilää,joka ei jatka politiikassa vaan lähtee EU-virkaan.
Lainaus käyttäjältä: Tupajumi - 26.12.14 - klo:17:424 vuoden päästä tälläkin palstalla todetaan että ei pystynyt sitten kepukaan ottamaan niskalenkkiä lamasta ja kirotaan Juha Sipilää,joka ei jatka politiikassa vaan lähtee EU-virkaan.Ei sillä niskalenkillä mitään väliä ole, mutta suunta pitää olla oikea ja nyt se ei ole Nyt ollaan vasta menossa kohti lamaa, tämä on monella vielä tajuamatta
Lainaus käyttäjältä: Hervast - 25.12.14 - klo:18:45Ei senpuoleen että sitä vaaraa kyl olisikaan, mut Joensuun viherkommarit osoittivat taas millä tasolla heidän ajatusmailmansa liikkuuhttp://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/63446-vihreat-vaatii-ei-rahaa-varkaudentien-parantamiseenLainausVihreät vastustaa hallituspuolueiden sopimaa seitsemän miljoonan euron rahoitusta valtatie 23:n perusparannuksen jatkamista ensi vuonna.Eduskunnan valtiovarainvaliokunnan mietintöön jättämässään vastalauseessa vihreät perustelee esitystään sillä, perusväylänpidon määrärahojen oikeanlainen priorisointi on erityisen tärkeätä.Vastalauseessa valtatie 23:n liikennemäärää kuvataan verrattain pieneksi, joten seitsemän miljoonan euron osoittamiselle Viinijärvi-Varkaus osuuden perusparantamiseen ei ole riittäviä perusteluja.Vihreät esittää vastalauseessaan myös kotimaan lentoliikenteen ostomäärärahojen leikkaamista 700 000 eurolla hallituksen esittämästä.Kuka tuotakin pätkää on ajanut talvikelissä, ei varmaankaan panis pahakseen pientä perusparannusta.Resiinalla pääsee Huutokosken rataa pitkin.
Lainaus käyttäjältä: Herpertti - 26.12.14 - klo:18:46Lainaus käyttäjältä: Tupajumi - 26.12.14 - klo:17:424 vuoden päästä tälläkin palstalla todetaan että ei pystynyt sitten kepukaan ottamaan niskalenkkiä lamasta ja kirotaan Juha Sipilää,joka ei jatka politiikassa vaan lähtee EU-virkaan.Ei sillä niskalenkillä mitään väliä ole, mutta suunta pitää olla oikea ja nyt se ei ole Nyt ollaan vasta menossa kohti lamaa, tämä on monella vielä tajuamatta eikä tästä tilanteesta ole mahdollista nousta niin kauan, kuin ay-liike käyttää maassamme ylintä valtiovaltaa.