Jos tuo 20 donaa on ollut suora lahjoitus Masalle, niin ei se silloin ole puolueen asia 
http://www.nuorisosaatio.fi/nuorisosaatio.htmVuonna 1961 perustettu Nuorisosäätiö on yleishyödyllinen yhteisö, joka tukee nuoria aikuisia itsenäiseen asumiseen ja elämään rakennuttamalla ja ylläpitämällä kohtuuhintaisia vuokra-asuntoja sekä tarjoamalla asukasneuvonnalla ohjausta asumiseen ja tukea elämänhallintaan. Nuorisosäätiön asunnoissa voi asua 35 ikävuoteen saakka.
Nuorisosäätiö saa toimintaansa avustusta Raha-automaattiyhdistykseltä (RAY). Asuintaloinvestointeihin säätiö saa avustusta RAY:ltä tai Asumisen rahoitus- ja kehittämiskeskukselta (ARA). Muu rahoitus hoituu korkotukilainalla.
Nuorisoasuntojen Isännöinti Oy on Nuorisosäätiön tytäryhtiö, joka hoitaa säätiön kohteiden isännöinnin pääkaupunkiseudulla. Muilla paikkakunnilla toimivien taloyhtiöiden isännöinnistä ja kunnossapidosta vastaa paikallinen isännöitsijätoimisto (ks. kunkin asuntokohteen kohdeinfo).
Vuoden 2009 lopussa säätiöllä on valmiina 2 687 asuntoa, joissa asuu yhteensä noin 3 500 nuorta. Asukkaiden keski-ikä on 25 vuotta. Nuorisosäätiön vuokrakohteita löytyy Helsingistä, Espoosta, Vantaalta, Keravalta, Tuusulasta, Järvenpäästä, Nurmijärveltä, Vihdistä, Lahdesta, Hollolasta, Orimattilasta, Tampereelta ja Lappeenrannasta.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aivan selvästi lukee,että nuorisosäätiö on yleishyödyllinen. Jos kepulaasilla olis hiukkaakaan järkee päässä niin tietäisivät mitä se tarkoittaa. Ainoa oikea ratkaisu tähän on nuorisosäätiön lakauttaminen ja asuntojenm siirtäminen valtiolle.
