Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Kertokaa nyt jo ihmeessä, miksi joku äänestäisi keskustapuoluetta  (Luettu 309 kertaa)

Syyllinen

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 12063
  • Never Trust a Hippy
Maksimi, mitä kokoomus pystyy mainostamaan maatalouden hyväksi tekojaan, on se että Eemeli hehkuttaa kokoomuksen lykänneen leikkauksia maataloudesta. Persut esti tietenkin ne.

Seuraavassa punasinihallituksessa on kyyti kylmää maatalouden kannalta. Silloin ei ole enää persuja tai kepuja estämässä kokoomuksen unelmoimia rajuja maataloustukileikkauksia.  :( >:( >:(
Villi länsi,
Ronald ja Nancy,
Jippi-ai-jippi-oi

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 76717
ja kivahan se oli se 25% nosto lunastuskorvaukseen...   satasen korvaukseen iso lisä...   mutta mihin riittää??

Eemeli

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 25684
kepu ei saanut edes sitä edellisessä hallituksessa.
ja aikansa vinkuivat hanhiongelmaa, mutta kun oikeistohallitus teki sen mitä kepu ei saanut, ei se nyt sitten niin iso juttu ollutkaan.
Ja tämä hallitus saanut aikaan maatalouden etujenajoa, mitä kepu ei edellisessä hallituksessa saanut, nuoli vain miden vasemmistopuolueiden tikkaria.
Onhan se kepulle katkera.Ei pysty tunnustamaan, että kepusta on vain maaseudun silmille kusijaksi.
Varmaan kepu ennen vaaleja julistaa, ettei mene hallitukseen joka leikkaa maataloudelta.
Huutonaurua, kun kepulle ei maaseutu merkkaa mitään, nähtiinhän se jo edellisessä hallituksessa.

Viljelijä evp

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 4902
Taitaapi olla hyvin pitkälsti nyt niin, että äänestän kepua ihan eemmelin kiusalla. se on se protestiääni.

Eemeli

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 25684
kepuhan äänestää aina kepua, vaikka kuinka koettaisi muuta olevansa
Maaseudun asukas joka kepua äänestää pitää olla masokisti.

Syyllinen

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 12063
  • Never Trust a Hippy
Eemeli hehkuttaa kokoomuksen suurimpana tekona maatalouden hyväksi tällaisena kriisiaikana, että Orpon hallitus pidättäytyi leikkaamasta maataloustuista. Sekin oli persujen ansiota.
Villi länsi,
Ronald ja Nancy,
Jippi-ai-jippi-oi