Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.
Saman asian kanssa tuli vuosia taisteltua. Ratkaisu ongelmaan: Pyöritä kammesta 10.4-10.5 kierrosta ohjeen mukaisen 9.6 sijaan niin alkaa siemenmäärä olemaan aika kohdillaan. Lannoite täsmää 9.6 kierroksella (ainakin minun koneessa).
520/85-38:n (20,8-38) continentalin tilalle olisi tarkoitus nuo laittaa, edessä olis 420/85-28. Lienee sama kuin 16,9-28... Tosin korkeuserojahan noiden rengasmerkkien välillä näyttäis olevan ja continental tuntuu olevan sieltä korkeimmasta päästä. Muutama sentti korkeudessa tekee n. 10cm vierintäkehään eroa. Rengaskauppias on kovasti sitä mieltä,että ei ole merkitystä tuollaisella erolla. Mutta kuinkahan käytännössä...?
Onko kellään kokemuksia 800/65r32 renkaista n-Valtrassa? Minkä kokoiset edessä, jos nuo takana?