Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.
Sivuja: [1]

Viestit - ajjv01

Nyt on sitten viimeinenkin aidosti suomalaisen teknologian kruunujalokivi, elikkä Noksun puhelimet, myyty maasta pois ja aika halvalla. Tai siis annettu pois ilmaiseksi.

Elikkä Elon Seppo oli sitten näköjään Mikkisoftin myyrä. Oma ennuste on, että kun Noksun käyttikset on ajettu alas ja omat kehittäjät irtisanottu niin Wintoosan käyttiksen hinta yllättäen vähän pompsahtaa ja Mikkisofta ostaa Nokian aika halvalla.
 Luultavasti Noksun omalla käteiskassalla vielä. Hienosti menee kun annetaan ohjat ameriikanpojille.
Kyllä nyt suomipoikaa laitetaan peffaan ihan sen omilla rahoilla, jos minulta kysytään. Ei kyllä taideta kysyä mutta vastaan kuitenkin. Ja ei, en ole kyseisen puulaakin palveluksessa.

No sitä saa mitä tilaa, elikkä kaikki noksua työkseen mollaavat toimittajat ja muut surkimukset saavat kaverikseen työkkärijonoon 10000 Nokian insinööriä, jotka ei kysele työehtosopimuksen tai työaikojen perään. Muutama saattaa vaikka sekoittaa maanomistuksen ja muiden pysyviksi luultujen arvojen pakkaa.
Ota hetkestä - ja vaalivaltista kiinni - poliitikkojen mielestä tästä alkaa vaan teollisuuden pk-sektorin uusi nousu. Toivotaan parasta - vai ;-)

A

>Wuhlmaus on ihan paska

Joo, varmasti niinkun kaikki muutkin merkit ja mallit mutta miltä osin se on erityisen paska, siis paskempi kuin muut ?
Jos ryhmässä on perunanviljelijöitä niin kiinnostaisi kuunnella kommentteja Wuhlmaus 1733p nostokoneesta. Miksi ovat selkeästi halvempia kun vastaavan kokoiset Grimmet ? Soveltuvatko multamaille ? MItä vauhtia tuollaisella voi normaalioloissa (jos sellaisia nyt on..) ajaa ? Pinta-alat harrastelutasoa, joten 1-rivinen riittävä teholtaan ja hinnaltaan.
Sivuja: [1]