Lainaus käyttäjältä: icefarmer - 30.03.23 - klo:16:21Lainaus käyttäjältä: Eemeli - 30.03.23 - klo:15:26Katsos kun vaikka kuinka kepu uhosi ja valehteli, kapitalistisessa järjestelmässä kauppias saa ostaa mitä tuotetta tahansa mihin hintaan tahansa ja myydä sen hinnalla minkä parhaimmakseen näkee.Toki kepuloisessa ihanneideologiassa, joka muistuttaa kovin vanhaa neuvostoliittoa olisi tilanne toinen.Ainut vaihtoehto on myyjien yhteenliittymät, jolla isommalla porukalla päätetään millä myydään ja mitä.^ myyjien yhteenliittymätmeinaako kokoomuslainen neemeli että osuuskunnat on maatalouden pelastus Niin, se on ainut laillinen tapa saada myyjille joukkovoimaa.Meillä niin monta esimerkkiä, jotta silloin kepulaisuus on syytä pitää asiasta hyvin kaukana.
Lainaus käyttäjältä: Eemeli - 30.03.23 - klo:15:26Katsos kun vaikka kuinka kepu uhosi ja valehteli, kapitalistisessa järjestelmässä kauppias saa ostaa mitä tuotetta tahansa mihin hintaan tahansa ja myydä sen hinnalla minkä parhaimmakseen näkee.Toki kepuloisessa ihanneideologiassa, joka muistuttaa kovin vanhaa neuvostoliittoa olisi tilanne toinen.Ainut vaihtoehto on myyjien yhteenliittymät, jolla isommalla porukalla päätetään millä myydään ja mitä.^ myyjien yhteenliittymätmeinaako kokoomuslainen neemeli että osuuskunnat on maatalouden pelastus
Katsos kun vaikka kuinka kepu uhosi ja valehteli, kapitalistisessa järjestelmässä kauppias saa ostaa mitä tuotetta tahansa mihin hintaan tahansa ja myydä sen hinnalla minkä parhaimmakseen näkee.Toki kepuloisessa ihanneideologiassa, joka muistuttaa kovin vanhaa neuvostoliittoa olisi tilanne toinen.Ainut vaihtoehto on myyjien yhteenliittymät, jolla isommalla porukalla päätetään millä myydään ja mitä.