Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Illalla telkkarissa  (Luettu 3328 kertaa)

Järkimies

  • Vieras
Vs: Illalla telkkarissa

Mopomies

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 9398
Vs: Illalla telkkarissa
Olihan tuo dokumentti hiukan outo. Vaikutti vähän, että länsiliittoutuneet ratsastivat näillä keskitysleirien uhreilla kiillottaen samalla kilpeään ja hakemalla hyväksyntää.

Kuitenkaan ei oltu valmiita esim. vastaanottamaan pakolaisia. Sinne vaan palestiinaan tuupataan kaikki. Kyllä ne siellä pärjäävät.

Sodan ja hirmuhallinnon lieveilmiöt tuotiin tehokkaasti julki propagandakoneiston voimin. Nykyään tuo holokaustikortti vedetään heti esiin pienimmästäkin kritiikistä juutalaisia kohtaan.

Jos kaikki tapahtuneet kansanmurhat romantisoitaisiin samanlailla kuin holokausti, niin elokuvateatterit hukkuisivat pelkkiin "sintlerin listoihin".

Nyt pääosaan pääsivät nuo onnettomat siviiliuhrit, joiden varjolla edelleenkin tapetaan muita siviilejä. Kun tuosta natsien touhuista piti ottaa oppia, niin yhä maailmassa opitaan hiukan väärin tuo sanoma.

"Ai, niitä siviilejä ei pitänytkään tappaa..."
Oiskohan kuitenkin niin, että ihminen nyt on vähän tuollainen erikoinen epeli, vaikka uunissa paistaisi.  :o
On vain yksi oikea F-1 moottori.

Rocketdyne F-1 ilman katalysaattoria, urearuiskutusta ja hiukkassuodatinta. Vetää äkeen kuin äkeen.

Herpertti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 13078
Vs: Illalla telkkarissa
http://fi.wikipedia.org/wiki/Holodomor

Ukrainalaiset kyllä muistaa tämän, tänäkin päivänä  :o
Hyvää yötä, sano mummo kun silmä puhkes

apilas

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 23100
  • fendt parkissa
Vs: Illalla telkkarissa
Miksi kaikki jotka ovat erimieltä kanssani ovat idiootteja?

Antidesantti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 19299
  • Tämän foorumin lukeminen ei tee hyvää älykkyydelle
Vs: Illalla telkkarissa
"Lähes kaikki Kuntaliiton vuonna 2007 toteuttamaan kyselytutkimukseen osallistuvat kunnat olivat tukeneet jollain tavalla vesiosuuskuntien toimintaa."