Seonsitte mukava kun aina jotkut jaksaa tuosta koulutuksesta mouhata. Senytvain ei jokaiselta suju niin ei suju. Mutta silti saattaa pärjätä elämässä ihan ok Uskallan jopa epäillä että en ole edes saitin perseaukisemmasta päästä Siis vaikka mulla ei ole mitään ammattia eikä mitään todistusta mistään koulusta. Tokihan ei oppi ojaankaada mutta saattaa selvitä ilman koulujakin elämästä
Lainaus käyttäjältä: Varjo79 - 01.02.15 - klo:12:13Seonsitte mukava kun aina jotkut jaksaa tuosta koulutuksesta mouhata. Senytvain ei jokaiselta suju niin ei suju. Mutta silti saattaa pärjätä elämässä ihan ok Uskallan jopa epäillä että en ole edes saitin perseaukisemmasta päästä Siis vaikka mulla ei ole mitään ammattia eikä mitään todistusta mistään koulusta. Tokihan ei oppi ojaankaada mutta saattaa selvitä ilman koulujakin elämästä Totta, taidat olla näitä ADHD tyyppejä, kuten minäkin Semmonen ei vaan pysty istumaan paikallaan koulunpenkillä niin kauaa, että jotain jäisi päähän Kyse ei ole tyhmyydestä, oppiminen tapahtuu vain eri tavalla, kuin se koulussa on mahdollista
Lainaus käyttäjältä: Herpertti - 01.02.15 - klo:12:25Lainaus käyttäjältä: Varjo79 - 01.02.15 - klo:12:13Seonsitte mukava kun aina jotkut jaksaa tuosta koulutuksesta mouhata. Senytvain ei jokaiselta suju niin ei suju. Mutta silti saattaa pärjätä elämässä ihan ok Uskallan jopa epäillä että en ole edes saitin perseaukisemmasta päästä Siis vaikka mulla ei ole mitään ammattia eikä mitään todistusta mistään koulusta. Tokihan ei oppi ojaankaada mutta saattaa selvitä ilman koulujakin elämästä Totta, taidat olla näitä ADHD tyyppejä, kuten minäkin Semmonen ei vaan pysty istumaan paikallaan koulunpenkillä niin kauaa, että jotain jäisi päähän Kyse ei ole tyhmyydestä, oppiminen tapahtuu vain eri tavalla, kuin se koulussa on mahdollista Joo ei oikein jaksanut kiinnostaa. Ja sittenkun pakotetaan niin impulsiivinen persoona räjähtää ja sitten eioo kellään kivaa.
http://www.loviisansanomat.net/lue.php?id=7503
Lainaus käyttäjältä: Varjo79 - 01.02.15 - klo:12:13Seonsitte mukava kun aina jotkut jaksaa tuosta koulutuksesta mouhata. Senytvain ei jokaiselta suju niin ei suju. Mutta silti saattaa pärjätä elämässä ihan ok Uskallan jopa epäillä että en ole edes saitin perseaukisemmasta päästä Siis vaikka mulla ei ole mitään ammattia eikä mitään todistusta mistään koulusta. Tokihan ei oppi ojaankaada mutta saattaa selvitä ilman koulujakin elämästä No selviää ja varmasti pärjää. Mutta jos töitä joutuu oikeasti joskus hakemaan, niin nykyisessä paperilliset etuilevat jonossa..Nykyään ei ole juurikaan niitä helppoja töitä johon pääsee kysymällä Eikä jotain harrasteenomaista Valmetin rassaamista tai "maatilan johtamista" paljon työelämässä arvosteta.
Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 01.02.15 - klo:13:18Lainaus käyttäjältä: Varjo79 - 01.02.15 - klo:12:13Seonsitte mukava kun aina jotkut jaksaa tuosta koulutuksesta mouhata. Senytvain ei jokaiselta suju niin ei suju. Mutta silti saattaa pärjätä elämässä ihan ok Uskallan jopa epäillä että en ole edes saitin perseaukisemmasta päästä Siis vaikka mulla ei ole mitään ammattia eikä mitään todistusta mistään koulusta. Tokihan ei oppi ojaankaada mutta saattaa selvitä ilman koulujakin elämästä No selviää ja varmasti pärjää. Mutta jos töitä joutuu oikeasti joskus hakemaan, niin nykyisessä paperilliset etuilevat jonossa..Nykyään ei ole juurikaan niitä helppoja töitä johon pääsee kysymällä Eikä jotain harrasteenomaista Valmetin rassaamista tai "maatilan johtamista" paljon työelämässä arvosteta. Joo eioo tullu koskaan johdettua edes sitä maatilaa Idea tässä nyt vain on semmonen että kaikista ei tule johtajia insinöörejä fyysikoita yms. Vaikka tälläinen käsitys yhteiskunnassa tuntuukin olevan. Olen vain nähnyt sen toisenkin puolen kuolumailmasta mitä normaalit oppilaat ei näe. Erinäköisissä kallon kutistajan tutkimuksissa aikani kierrettyäni ehdein näkemään että ei enolekkaan ainoa joka ei sovellu kouluun. Samoin sitten kun aikansa pakotetaan johonkin. Niin jossain kohtaa mitta täyttyy ja senjälkeen millään muulla ei ole väliä kuin että pakottava osapuoli maksaa laskunsa korkoineen. No sitte taas kierrellään kaikenmoisia laitoksia ja tutkimuksia. Noo tähän nyt ollaan kuitenkin päästy. Muuten Ukrainassa luvattiin ns tuhoamisrahaa. Mahtaisko neet ottaa töihin
Lainaus käyttäjältä: Varjo79 - 01.02.15 - klo:13:38Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 01.02.15 - klo:13:18Lainaus käyttäjältä: Varjo79 - 01.02.15 - klo:12:13Seonsitte mukava kun aina jotkut jaksaa tuosta koulutuksesta mouhata. Senytvain ei jokaiselta suju niin ei suju. Mutta silti saattaa pärjätä elämässä ihan ok Uskallan jopa epäillä että en ole edes saitin perseaukisemmasta päästä Siis vaikka mulla ei ole mitään ammattia eikä mitään todistusta mistään koulusta. Tokihan ei oppi ojaankaada mutta saattaa selvitä ilman koulujakin elämästä No selviää ja varmasti pärjää. Mutta jos töitä joutuu oikeasti joskus hakemaan, niin nykyisessä paperilliset etuilevat jonossa..Nykyään ei ole juurikaan niitä helppoja töitä johon pääsee kysymällä Eikä jotain harrasteenomaista Valmetin rassaamista tai "maatilan johtamista" paljon työelämässä arvosteta. Joo eioo tullu koskaan johdettua edes sitä maatilaa Idea tässä nyt vain on semmonen että kaikista ei tule johtajia insinöörejä fyysikoita yms. Vaikka tälläinen käsitys yhteiskunnassa tuntuukin olevan. Olen vain nähnyt sen toisenkin puolen kuolumailmasta mitä normaalit oppilaat ei näe. Erinäköisissä kallon kutistajan tutkimuksissa aikani kierrettyäni ehdein näkemään että ei enolekkaan ainoa joka ei sovellu kouluun. Samoin sitten kun aikansa pakotetaan johonkin. Niin jossain kohtaa mitta täyttyy ja senjälkeen millään muulla ei ole väliä kuin että pakottava osapuoli maksaa laskunsa korkoineen. No sitte taas kierrellään kaikenmoisia laitoksia ja tutkimuksia. Noo tähän nyt ollaan kuitenkin päästy. Muuten Ukrainassa luvattiin ns tuhoamisrahaa. Mahtaisko neet ottaa töihin Vuoden 1991 tammikuussa oli yksi hyvä työpaikka vapaana. Kuwaitissa ölkykentän vartijana Palkka oli 11000 $/kuu ja ainoa vaatimus oli se että oli käynyt armeijan. No... kuukautta myöhemmin Saddami sit tuli siitä läpi, mut muuten helppo duuni.
Lainaus käyttäjältä: Veeti - 01.02.15 - klo:06:07http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1074022426/PohjoisSuomessa+haluttaisiin+pudottaa+etelan+viljelijat+maatalouden+tukikelkastano nykyhallitushan sen toteutti,
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1074022426/PohjoisSuomessa+haluttaisiin+pudottaa+etelan+viljelijat+maatalouden+tukikelkasta
Lainaus käyttäjältä: Varjo79 - 01.02.15 - klo:12:37Lainaus käyttäjältä: Herpertti - 01.02.15 - klo:12:25Lainaus käyttäjältä: Varjo79 - 01.02.15 - klo:12:13Seonsitte mukava kun aina jotkut jaksaa tuosta koulutuksesta mouhata. Senytvain ei jokaiselta suju niin ei suju. Mutta silti saattaa pärjätä elämässä ihan ok Uskallan jopa epäillä että en ole edes saitin perseaukisemmasta päästä Siis vaikka mulla ei ole mitään ammattia eikä mitään todistusta mistään koulusta. Tokihan ei oppi ojaankaada mutta saattaa selvitä ilman koulujakin elämästä Totta, taidat olla näitä ADHD tyyppejä, kuten minäkin Semmonen ei vaan pysty istumaan paikallaan koulunpenkillä niin kauaa, että jotain jäisi päähän Kyse ei ole tyhmyydestä, oppiminen tapahtuu vain eri tavalla, kuin se koulussa on mahdollista Joo ei oikein jaksanut kiinnostaa. Ja sittenkun pakotetaan niin impulsiivinen persoona räjähtää ja sitten eioo kellään kivaa.Elämän koulu se taas rulettaa. Ei muutakuin BB-taloon.
Oot sää Veeti ahkera.. Meillä tissinkoittajilla ei tosissaankaan riitä aika ettiä kaikkia noita linkkejä. Joskus tuntuu, että tuo linkkimestarin virka töyllistää sut täysin.