Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Totuus.  (Luettu 1197 kertaa)

pig24

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 12825
Vs: Totuus.
Tämä: "Koivusaaren mukaan tarvitaan lisätutkimusta, jotta voidaan ymmärtää, altistaako maitovalmisteiden käyttö todella tyypin 1 diabetekselle ja äidinmaidonkorvikkeiden käyttö astmalle. Havaittuja yhteyksiä voi selittää myös jonkin muu vielä tunnistamaton tekijä."Lainaus aloittajan linkistä
Eikös juttu ole niin, että diabetes on autoimmuunitauti, jossa kehon puolustusmekanismi käy taisteluun omaa haimaa vastaan ja tuhoaa sen insuliinia tuottavat osat. Jenkitkin taitavat olla maidon lipittäjiä. Olen nähnyt jenkkilässä gallonan ja puolen gallonan myyntipakkauksia lähikaupan kylmäkaapissa.

Cornholio

  • Konkari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 1463
  • I'm the Great Cornholio! I need TP for my bunghole
Vs: Totuus.
Totuushan on se, että kun maidonjuonti on vähentynyt, niin ykköstyypin diabetes on alkanut hurjasti yleistymään.

Born to be Wild, paitsi kotona ja Agronetissä

Moottoripolkupyörä Man

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 4226
Vs: Totuus.
Jos nyt aloitetaan väitöksen tekeminen, niin valitaanko aihe rayn pokerin tuplausmusiikin tahtiin vai onko henkilökohtaisilla ajatuksilla osuus. Totta kai on. Eihän sitä muuten tohtoriksi pääsisikään.

Hooässän otsikko on harhaanjohtava, koska itse tekstissä väitöksen tekijä tosiaan kyseenalaistaa koko oman väitöksensä tuloksen.

Tällaisia tutkimuksia ja väitöksiä on maailma jo niin täynnä, että kaikille halukkaille löytyy oma tulkintapinta asiasta kuin asiasta.

Ernst Vettori, haluatko ostaa vokaalin.

Eemeli

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 23598
Vs: Totuus.
Totuus taitaa olla ettei kaupassa enää edes myydä maitoa.

Eläkelläisviljelijä

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 8808
Vs: Totuus.
Ameriikassakaan ei maitoa mainittu.

https://www.hs.fi/hyvinvointi/art-2000008399311.html