Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 16.03.09 - klo:22:49työtön duunari ei ole laiska vaikka useat täällä niin väittää, hän tekee pimeää työtä ja jättää veronsa siltä osin maksamatta. Tekee sentään jotain... eikä makaa pankolla parkumassa makuuhaavoissaan puuroa suuhunsa kuten SuoKustan sekulisakin luuserit tekevät
työtön duunari ei ole laiska vaikka useat täällä niin väittää, hän tekee pimeää työtä ja jättää veronsa siltä osin maksamatta.
Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 16.03.09 - klo:23:44Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 16.03.09 - klo:22:49työtön duunari ei ole laiska vaikka useat täällä niin väittää, hän tekee pimeää työtä ja jättää veronsa siltä osin maksamatta. Tekee sentään jotain... eikä makaa pankolla parkumassa makuuhaavoissaan puuroa suuhunsa kuten SuoKustan sekulisakin luuserit tekevät Kerro lisää moraalistasi, nyt kun selvisi että rehellinen veron maksaja on työttömyys tukia nostava pimeäntyön tekijä vai annoitko ymmärtää väärin?
Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 17.03.09 - klo:18:46Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 16.03.09 - klo:23:44Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 16.03.09 - klo:22:49työtön duunari ei ole laiska vaikka useat täällä niin väittää, hän tekee pimeää työtä ja jättää veronsa siltä osin maksamatta. Tekee sentään jotain... eikä makaa pankolla parkumassa makuuhaavoissaan puuroa suuhunsa kuten SuoKustan sekulisakin luuserit tekevät Kerro lisää moraalistasi, nyt kun selvisi että rehellinen veron maksaja on työttömyys tukia nostava pimeäntyön tekijä vai annoitko ymmärtää väärin?No sehän on ay väen mielestä oikein että on 4 kuukauta töissä virallisesti, sitten ollaan 250 päivää liitonrahoilla ja tehdään pimeää keikkaa sivussa(sitähän voi tehdä vaikka viikonloppuisin) ja mennään taas 4 kuukaudeksi virallisesti töihin. Työssä olo ehtohan on 8 kuukautta kahden vuoden aikana.
Lainaus käyttäjältä: Terminator - 17.03.09 - klo:19:04Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 17.03.09 - klo:18:46Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 16.03.09 - klo:23:44Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 16.03.09 - klo:22:49työtön duunari ei ole laiska vaikka useat täällä niin väittää, hän tekee pimeää työtä ja jättää veronsa siltä osin maksamatta. Tekee sentään jotain... eikä makaa pankolla parkumassa makuuhaavoissaan puuroa suuhunsa kuten SuoKustan sekulisakin luuserit tekevät Kerro lisää moraalistasi, nyt kun selvisi että rehellinen veron maksaja on työttömyys tukia nostava pimeäntyön tekijä vai annoitko ymmärtää väärin?No sehän on ay väen mielestä oikein että on 4 kuukauta töissä virallisesti, sitten ollaan 250 päivää liitonrahoilla ja tehdään pimeää keikkaa sivussa(sitähän voi tehdä vaikka viikonloppuisin) ja mennään taas 4 kuukaudeksi virallisesti töihin. Työssä olo ehtohan on 8 kuukautta kahden vuoden aikana. Voipi olla hyvinkin... mutta se on pientä lusmuilua pankollamakoilun rinnalla... siellä sitä maataan käsi meidän kunnon ihmisten - veronmaksajien - taskussa
Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 17.03.09 - klo:19:08Lainaus käyttäjältä: Terminator - 17.03.09 - klo:19:04Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 17.03.09 - klo:18:46Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 16.03.09 - klo:23:44Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 16.03.09 - klo:22:49työtön duunari ei ole laiska vaikka useat täällä niin väittää, hän tekee pimeää työtä ja jättää veronsa siltä osin maksamatta. Tekee sentään jotain... eikä makaa pankolla parkumassa makuuhaavoissaan puuroa suuhunsa kuten SuoKustan sekulisakin luuserit tekevät Kerro lisää moraalistasi, nyt kun selvisi että rehellinen veron maksaja on työttömyys tukia nostava pimeäntyön tekijä vai annoitko ymmärtää väärin?No sehän on ay väen mielestä oikein että on 4 kuukauta töissä virallisesti, sitten ollaan 250 päivää liitonrahoilla ja tehdään pimeää keikkaa sivussa(sitähän voi tehdä vaikka viikonloppuisin) ja mennään taas 4 kuukaudeksi virallisesti töihin. Työssä olo ehtohan on 8 kuukautta kahden vuoden aikana. Voipi olla hyvinkin... mutta se on pientä lusmuilua pankollamakoilun rinnalla... siellä sitä maataan käsi meidän kunnon ihmisten - veronmaksajien - taskussa Milloin aloit laskea itsesi noiden kunnon veronmaksajien joukkoon ?
Lainaus käyttäjältä: emo-heikki - 17.03.09 - klo:19:56Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 17.03.09 - klo:19:08Lainaus käyttäjältä: Terminator - 17.03.09 - klo:19:04Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 17.03.09 - klo:18:46Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 16.03.09 - klo:23:44Lainaus käyttäjältä: Jätkä - 16.03.09 - klo:22:49työtön duunari ei ole laiska vaikka useat täällä niin väittää, hän tekee pimeää työtä ja jättää veronsa siltä osin maksamatta. Tekee sentään jotain... eikä makaa pankolla parkumassa makuuhaavoissaan puuroa suuhunsa kuten SuoKustan sekulisakin luuserit tekevät Kerro lisää moraalistasi, nyt kun selvisi että rehellinen veron maksaja on työttömyys tukia nostava pimeäntyön tekijä vai annoitko ymmärtää väärin?No sehän on ay väen mielestä oikein että on 4 kuukauta töissä virallisesti, sitten ollaan 250 päivää liitonrahoilla ja tehdään pimeää keikkaa sivussa(sitähän voi tehdä vaikka viikonloppuisin) ja mennään taas 4 kuukaudeksi virallisesti töihin. Työssä olo ehtohan on 8 kuukautta kahden vuoden aikana. Voipi olla hyvinkin... mutta se on pientä lusmuilua pankollamakoilun rinnalla... siellä sitä maataan käsi meidän kunnon ihmisten - veronmaksajien - taskussa Milloin aloit laskea itsesi noiden kunnon veronmaksajien joukkoon ?Silloin kun sen sukulainen alettiin laskea ohi amuttujen joukkoon.