Ja kyllä se tuo kengille laukeaja on melkoinen pettymys.. Mutta onko tuon ilmoituksen laittaja oikeasti feministi?? Äkkiseltään vaikuttaa ihan tavalliselta naiselta..
En usko että tuo on feministi. Tai voi olla. Mutta otinpa esimerkkinä siitä että naisella on vaatimuksia. Ja selvästikään häntä lähestyneet miehet eivät ole hänen vaatimuksiaan onnistuneet täyttämään? Ilmoituksen sisällöstä päätellen?
Mikä tarkoittaa kengille laukeaja?
NO, se laukeaa melkein kengille.. todella rasittavia. Pitävät itseään jonkin sortin Casanovina ja naisten pelastajina.. Sitten se jää siihen. Toisesta erästä on sitten ihan turha edes haaveilla. Onneksi tuo on jo taakse jäänyttä elämää.
Onks se kengille laukeeminen semmonen pystypano?
Ei..vaan sellainen, ettei mies ehdi edes housuja saada jalastaan kunnolla, kun ruikkaa jo omille kengilleen. Todella toivottomia tapauksia.