Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:06Lainaus käyttäjältä: Sepeteus - 18.08.16 - klo:21:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:00Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:20:59Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 18.08.16 - klo:07:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliöOnhan sillä suurikin väli sille, joka heittää sen kepin kaikista pisimmälleMutta ei tuo nyt ihan maailmanlaajuisesti kovin suuri juttu ole, mutta suomalaisille melkein kuoleman vakavaa.. Yhtä vakavaa, kuin set että onko Valiun maitu varmasti maailman parasta.Sehän ei ole mikään uskomusasia tai peräti tuurista kiinni, koska se Valion maito on parasta..yksinkertaisesti. Juo ihan rauhassa..parempaa ei ole. Onko se parempaa, kuin esim. Juustoportin maitu? Jos on niin perusteluja kehiin.
Lainaus käyttäjältä: Sepeteus - 18.08.16 - klo:21:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:00Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:20:59Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 18.08.16 - klo:07:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliöOnhan sillä suurikin väli sille, joka heittää sen kepin kaikista pisimmälleMutta ei tuo nyt ihan maailmanlaajuisesti kovin suuri juttu ole, mutta suomalaisille melkein kuoleman vakavaa.. Yhtä vakavaa, kuin set että onko Valiun maitu varmasti maailman parasta.Sehän ei ole mikään uskomusasia tai peräti tuurista kiinni, koska se Valion maito on parasta..yksinkertaisesti. Juo ihan rauhassa..parempaa ei ole.
Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:00Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:20:59Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 18.08.16 - klo:07:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliöOnhan sillä suurikin väli sille, joka heittää sen kepin kaikista pisimmälleMutta ei tuo nyt ihan maailmanlaajuisesti kovin suuri juttu ole, mutta suomalaisille melkein kuoleman vakavaa.. Yhtä vakavaa, kuin set että onko Valiun maitu varmasti maailman parasta.
Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:20:59Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 18.08.16 - klo:07:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliöOnhan sillä suurikin väli sille, joka heittää sen kepin kaikista pisimmälleMutta ei tuo nyt ihan maailmanlaajuisesti kovin suuri juttu ole, mutta suomalaisille melkein kuoleman vakavaa..
Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 18.08.16 - klo:07:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliöOnhan sillä suurikin väli sille, joka heittää sen kepin kaikista pisimmälle
Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliö
Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.
Lainaus käyttäjältä: Sepeteus - 18.08.16 - klo:21:08Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:06Lainaus käyttäjältä: Sepeteus - 18.08.16 - klo:21:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:00Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:20:59Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 18.08.16 - klo:07:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliöOnhan sillä suurikin väli sille, joka heittää sen kepin kaikista pisimmälleMutta ei tuo nyt ihan maailmanlaajuisesti kovin suuri juttu ole, mutta suomalaisille melkein kuoleman vakavaa.. Yhtä vakavaa, kuin set että onko Valiun maitu varmasti maailman parasta.Sehän ei ole mikään uskomusasia tai peräti tuurista kiinni, koska se Valion maito on parasta..yksinkertaisesti. Juo ihan rauhassa..parempaa ei ole. Onko se parempaa, kuin esim. Juustoportin maitu? Jos on niin perusteluja kehiin.Mitenkäs se sinäkin puhut maitojen paremmuudesta.Vaikea tietysti perustella, hänen joka isoon ääneen toitottaa, notta ei maitoa juo.
Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:21:14Lainaus käyttäjältä: Sepeteus - 18.08.16 - klo:21:08Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:06Lainaus käyttäjältä: Sepeteus - 18.08.16 - klo:21:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:00Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:20:59Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 18.08.16 - klo:07:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliöOnhan sillä suurikin väli sille, joka heittää sen kepin kaikista pisimmälleMutta ei tuo nyt ihan maailmanlaajuisesti kovin suuri juttu ole, mutta suomalaisille melkein kuoleman vakavaa.. Yhtä vakavaa, kuin set että onko Valiun maitu varmasti maailman parasta.Sehän ei ole mikään uskomusasia tai peräti tuurista kiinni, koska se Valion maito on parasta..yksinkertaisesti. Juo ihan rauhassa..parempaa ei ole. Onko se parempaa, kuin esim. Juustoportin maitu? Jos on niin perusteluja kehiin.Mitenkäs se sinäkin puhut maitojen paremmuudesta.Vaikea tietysti perustella, hänen joka isoon ääneen toitottaa, notta ei maitoa juo.Sää oot kyl yks agronetin suurimmista dorkista.Älä kysy miksi....
Tuulispää kyseli Bäccäriltä, että mistäs te miehet juttelette silloin, kun pelaatte korttia ja juotte kaljaa?- Ihan samaa mistä Tuulispää ja navettapiika, kun juotte kahvia.- Hyi kamala, hävetkää.
Lainaus käyttäjältä: de Citonni - 18.08.16 - klo:22:33Tuulispää kyseli Bäccäriltä, että mistäs te miehet juttelette silloin, kun pelaatte korttia ja juotte kaljaa?- Ihan samaa mistä Tuulispää ja navettapiika, kun juotte kahvia.- Hyi kamala, hävetkää. En kyllä jaksa millään uskoa, että bäkkäri ja sen kaverit puhuvat kaljatuopin ääressä kiinanruusun kukkimisesta! :-o
Lainaus käyttäjältä: tuulispää - 18.08.16 - klo:22:50Lainaus käyttäjältä: de Citonni - 18.08.16 - klo:22:33Tuulispää kyseli Bäccäriltä, että mistäs te miehet juttelette silloin, kun pelaatte korttia ja juotte kaljaa?- Ihan samaa mistä Tuulispää ja navettapiika, kun juotte kahvia.- Hyi kamala, hävetkää. En kyllä jaksa millään uskoa, että bäkkäri ja sen kaverit puhuvat kaljatuopin ääressä kiinanruusun kukkimisesta! :-oEn minäkään, että navettapiika.
Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:21:14Lainaus käyttäjältä: Sepeteus - 18.08.16 - klo:21:08Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:06Lainaus käyttäjältä: Sepeteus - 18.08.16 - klo:21:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:21:00Lainaus käyttäjältä: carhu - 18.08.16 - klo:20:59Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 18.08.16 - klo:07:03Lainaus käyttäjältä: navettapiika - 18.08.16 - klo:06:46Suomalainen keihäänheitto on täydellisessä lamassa. Mistä tämä johtuu?? Tietysti siitä, että heinänseivästys on miltein kokonaan lopetettu, joten seipään viskominen ei ole enää kansallishuvi ja näin ollen ne todelliset luonnonlahjat tähän lajiin jää löytymättä. Eli paskamäihä..pitänee keskittyä johonkin, mikä ei vaadi niin suurta tekniikkaa ja kykyjä..esim.kahvakuulailuun.Mitä väliä on sillä, jos joku ääliö keittää kepin puoli metriä kauemmas kuin joku toinen ääliöOnhan sillä suurikin väli sille, joka heittää sen kepin kaikista pisimmälleMutta ei tuo nyt ihan maailmanlaajuisesti kovin suuri juttu ole, mutta suomalaisille melkein kuoleman vakavaa.. Yhtä vakavaa, kuin set että onko Valiun maitu varmasti maailman parasta.Sehän ei ole mikään uskomusasia tai peräti tuurista kiinni, koska se Valion maito on parasta..yksinkertaisesti. Juo ihan rauhassa..parempaa ei ole. Onko se parempaa, kuin esim. Juustoportin maitu? Jos on niin perusteluja kehiin.Mitenkäs se sinäkin puhut maitojen paremmuudesta.Vaikea tietysti perustella, hänen joka isoon ääneen toitottaa, notta ei maitoa juo. Niin mutta asiantuntijoiden arvioita kehiin.