Lainaus käyttäjältä: antti-x - 08.08.14 - klo:18:52Lainaus käyttäjältä: Terminator II - 08.08.14 - klo:18:28PASKA PUHETTA!Kannatavin tila on 100 hehtaarin viljatila!Kannattavin tila on sellainen jolla on omat pellot paperilla itsellä mutta käytännössä joku muu viljelee. Näin rahaa tulee saman verran tai enemmän kuin vuokraamalla (tai oikeasti viljelemällä) mutta pienen paperityön hinnalla voi about kaiken vähentää verotuksessa Pro Agrian kannatavuus kirjanpitotiloista kannatavin tila on 100 hehtaarin viljatila jolla ei ole omia koneita tai tuotantorakennuksia. Konetyöt hoitaa urakoitsia ja viljat lähtee suoraan loppusijoitukseen puimurin alta tai vuokra kuivurin kautta.
Lainaus käyttäjältä: Terminator II - 08.08.14 - klo:18:28PASKA PUHETTA!Kannatavin tila on 100 hehtaarin viljatila!Kannattavin tila on sellainen jolla on omat pellot paperilla itsellä mutta käytännössä joku muu viljelee. Näin rahaa tulee saman verran tai enemmän kuin vuokraamalla (tai oikeasti viljelemällä) mutta pienen paperityön hinnalla voi about kaiken vähentää verotuksessa
PASKA PUHETTA!Kannatavin tila on 100 hehtaarin viljatila!
mutta veeti!! mites toi viljan hinta on noin hirveesti laskenna vaikka on kansallisen kokoomuksen suurin ihmentekijä hallituksessa vetäjänä ja jopa pressana? oisko joku männy taas reisilleen?