Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Työmatkakulut väkisin samaan muottiin  (Luettu 874 kertaa)

Aron Viestitin

  • Vieras
Jos toimeentuloa ei enää ole omalla tilalla, niin muualla töissä käynti alkaa sekin olla kohta taloudellisesti haastavaa: http://viestitin.blogspot.com/2011/10/tyomatkakulut-samaan-muottiin.html

Antidesantti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 19344
  • Tämän foorumin lukeminen ei tee hyvää älykkyydelle
Vs: Työmatkakulut väkisin samaan muottiin
"Ihmettelin jo autoilun verolinjauksista kirjoittaessani, kuinka vaikeaa ministeriössä on ymmärtää haja-asutusalueiden liikennehaasteita, kun itsellä raitiotievaunut kolistelevat ohi muutaman minuutin välein. Sama ymmärryksen taso näyttää olevan verohallinnon virastotalossa Pasilan aseman kyljessä. Pitäähän sitä maalaisia opettaa, kun eivät ymmärrä käyttää raitsikkaa, junaa tai bussia!"

Niinpä...
"Lähes kaikki Kuntaliiton vuonna 2007 toteuttamaan kyselytutkimukseen osallistuvat kunnat olivat tukeneet jollain tavalla vesiosuuskuntien toimintaa."