Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Taksiliikennettä Tuunasen autolla  (Luettu 773 kertaa)

minä-itte

  • Vieras
Taksiliikennettä Tuunasen autolla
Kun tämä Ympäristöministeriön Tuunanen on sitä mieltä, että toisen omaisuutta saa käyttää bisneksentekoon, niin OK, minä-itte käy hakemassa Tuunasen auton ja aloittaa sillä taksiliikenteen, omaan piikkiin tietysti.

Samoin minä-itte ajatteli sijoittaa pakolaisia Tuunasen asuntoon, minä-ittelle tulee tästä hyvät korvaukset valtiolta....ja kesämökin voi vuokrata ulkomaalaisille.

Samoin siellä Lapissa voi käydä hakemassa Marttilan konehallista traktoreita ynnä muita värmeitä, ja lähteä urakoimaan. Myös Marttilan auton voi ottaa taksikäyttöön. ..kun kerran Marttilakin ajaa sosialismia.  

http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/paauutiset/12/fi_FI/Marttila_puolustaa_maastoliikennelakia/

Viimeksi muokattu: 11.05.11 - klo:03:41 kirjoittanut minä-itte

minä-itte

  • Vieras
Vs: Taksiliikennettä Tuunasen autolla
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194677936044/artikkeli/maaseudun+tulevaisuus+jokamiehenoikeudet+halutaan+pois+yrityksilta.html

"Jokamiehenoikeudesta ei ole omaa lakia, joten yritystoiminta on sallittua."

...ja eikun hakemaan Tuunasen autoa....

Leena Penttiseltä on päässyt "unohtumaan", että Suomessa on Perustuslaki.

Törkeää MTK:lta esittää, että MTK haluaa jokamiesoikeudet pois yritystoiminnalta, sellaista oikeutta kun ei ole ollut edes olemassakaan.  Täydellistä paskanjauhantaa Simonkadulta, taas kerran.

Viimeksi muokattu: 11.05.11 - klo:04:01 kirjoittanut minä-itte

roadrunner

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 2139
Vs: Taksiliikennettä Tuunasen autolla
Kannatetaan, kerrankin puhut asiaa