http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901148911142_uu.shtmlVähän aikaa sitten oltiin huolissaan, että välipala automaatit ja pikaruoka vähentävät kouluruuan syöntiä, mutta nyt on jo päästy 90-luvun alun malliin. Minun takia ei aikanaan sentään soitettu poliisia parin ylimääräisen lihapullan takia. Kannattaisi keittolantätien olla tyytyväinen, jos oppilaat syö kalaa.
Surkia homma siinä mielessä, että varmasti on useita jokka ei syö kuin yks tai kaks kalapuikkoa. Jos nyt yks ottaa yhden ylim puikon niin ei se maailmaa kaada.
Lainaus käyttäjältä: Timppa - 14.01.09 - klo:09:46Surkia homma siinä mielessä, että varmasti on useita jokka ei syö kuin yks tai kaks kalapuikkoa. Jos nyt yks ottaa yhden ylim puikon niin ei se maailmaa kaada....ja kuinka moni mahtoi lintsata koko safkakeikalta ja hipsiä lähikauppaan karkkiostoksille
Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 14.01.09 - klo:09:55Lainaus käyttäjältä: Timppa - 14.01.09 - klo:09:46Surkia homma siinä mielessä, että varmasti on useita jokka ei syö kuin yks tai kaks kalapuikkoa. Jos nyt yks ottaa yhden ylim puikon niin ei se maailmaa kaada....ja kuinka moni mahtoi lintsata koko safkakeikalta ja hipsiä lähikauppaan karkkiostoksille Varmaan kolmannes porukasta.
Tosin eihän kalapuikossa ole kalaa vaan leivitettyä turskaa. Miksei tarjota silakkaa tai kuhaa tai edes haukea? Voisi edes maistua kalalta vai onko liian vaikeaa valmistaa?
Lainaus käyttäjältä: Timppa - 14.01.09 - klo:09:59Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 14.01.09 - klo:09:55Lainaus käyttäjältä: Timppa - 14.01.09 - klo:09:46Surkia homma siinä mielessä, että varmasti on useita jokka ei syö kuin yks tai kaks kalapuikkoa. Jos nyt yks ottaa yhden ylim puikon niin ei se maailmaa kaada....ja kuinka moni mahtoi lintsata koko safkakeikalta ja hipsiä lähikauppaan karkkiostoksille Varmaan kolmannes porukasta. Niinpä... eli kyllä kannatti sosiaalifasistipullamössöämmien möykätä
Matti sai leipää minä jaksoi syödä. Nyt kaveri on rekkakuski***Onk se Matti Vanhanen?