Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Mihin sitä nettiä maaseudulla oikein tarvii?  (Luettu 3352 kertaa)

82-90

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 4962
  • vasikoita ottoo kualiin
Vs: Mihin sitä nettiä maaseudulla oikein tarvii?
Tästä tuli mieleen, notta TJ 1000 ketjun on lukittu – mikähän sen ny tuli?

oeskoon joku kaipurpukki ollunna asialla.  ;D ;D

vuatinna antitesanttii ja minnuu tekemään henkilökohtasta ratkassuu mutta sitte suuttu ja kaepuroe eli samalla tunnusti että villekuusinen kallekuusinen pekkama67 ja mitä niitä oljkaan jokka tekkiit henkilökohtasen ratkasun ja mustasivat ihtesä niin ovat minävuanijan perettä. niija tekhää se sepedeus kans mutta nous kolomantena päevänä ylös ja on nyt tuasen tuomihtemassa emtiekoota valijoo ossuusteorastamoja kepua muaseuvvun tulevaisuutta tissinkoettajjii ja mitä niitä onkaan.  ;D ;D ;D ;D

  helleppua täällä on toista syytellä ,vaikka omia tekosija on, jo vain

elä ny seppo ala tuas rähjeemään.  ;D ;D ;D

Antidesantti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 19299
  • Tämän foorumin lukeminen ei tee hyvää älykkyydelle
Vs: Mihin sitä nettiä maaseudulla oikein tarvii?
Kuinka moni tarvitsee sadan megan kiinteätä yhteyttä ULKOMAAILMAAN, edes työssään.

Saamieni tiedustelutietojen mukaan helepottaa kummasti semmosia jokka kirijottaapi kymmenellä nikillä yht'aikaa Akro-Veppiin...     ::)

  No nythän se sit selvis mihin kepulaaset tarvii sitä 400 milj. euron yhteyksiä

Kah, oot sitte heittäytyny KePu:laaseksi...     :o

Ihimettelleepi: sittoutumaton

  Niinkö siinä luki? Luetun ymmärrättömälle kepulaaselle. 

No sehän ny on aina tietty, että sie et kiriottaa ossaa. Mutta jos meinaat, ettet lukiakhan ossaa, niin en pane hanthin...     :o
"Lähes kaikki Kuntaliiton vuonna 2007 toteuttamaan kyselytutkimukseen osallistuvat kunnat olivat tukeneet jollain tavalla vesiosuuskuntien toimintaa."