Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Kahjo on taas keksinyt  (Luettu 1441 kertaa)

42

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 8842
  • Israel, lähi idän ainoa demokratia
Kahjo on taas keksinyt
Kun yksi kahjo menee edellä niin toiset seuraa – perk kuovi.

Hallituksen esittämässä vuosilomalaissa vuosilomalla sairastuva voisi lääkärintodistuksen työnantajalle esitettyään saada hyvityksenä sairaspäivistä tilalle uusia vuosilomapäiviä.

Työ- ja elinkeinoministeriön mukaan uuden vuosilomalain kustannukset olisivat noin 200 miljoonaa euroa vuodessa.


Viimeksi muokattu: 15.03.13 - klo:08:17 kirjoittanut 42

   cría cuervos y te sacarán los ojos

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 71783
Vs: Kahjo on taas keksinyt
eihän se mitään valtion kassan haittaa!   kyllä sitä voi yksityistä työnantajaa raipata tälläkin tavalla!    perkele noita pk-yrittäjiä ja muita puljuja hyysäämään!    kunhan saadaan pimeästi ministerinä työt teettää!                        kohta tulee ykkösaamussa ratio ylessä haastelu jossa hässi selittelee!   ja oikein!

antti-x

  • Vieras
Vs: Kahjo on taas keksinyt
Ruotsissa pistetään karenssia sairaspäiviin ja Suomessa saa lisää lomaa jos on lomalla paha krapula?

Jos nykyinen hallitus on oikealla, niin vasemmalla oleva hallitus varmaan lyhentäisi työviikon kolmeen päivään samalla kun vähintään 4% palkankorotukset määrättäisiin lailla.