Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Kun on kepulainen, on "puolueeton".  (Luettu 871 kertaa)

minä-itte

  • Vieras
http://www.suomenmaa.fi/etusivu/hsn_pentik%C3%A4inen_tiet%C3%A4%C3%A4kseni_meill%C3%A4_ei_ole_j%C3%A4senkirjatoimittajia_5514158.html

Kepulainen ajatusmaailma on "puolueeton" -> vallalla kepukunnissa, siitä poikkeaminen on puolueellisuutta. 

Suuri Ajattelija

  • Vieras
Vs: Kun on kepulainen, on "puolueeton".
Aivan oikein, varsinkin kunnissa Kepu ei ole puolue, vaan mafia ja sen kannattajille kepulaisuus on uskonto.

Kepulaiset ovat siis puolueettomia ja kenties jatkossa ihan konkreettisesti  ;)


Viimeksi muokattu: 27.10.11 - klo:06:31 kirjoittanut Suuri Ajattelija

Aulis Anttila

  • Vieras
..."puolueeton"...
Aivan oikein, varsinkin kunnissa Kepu ei ole puolue, vaan mafia ja sen kannattajille kepulaisuus on uskonto. Kepulaiset ovat siis puolueettomia ja kenties jatkossa ihan konkreettisesti  ;)

Joo... sanan varsinaisessa merkityksessä + bwaaahahahahahaaaaaaaaaaaaaa  ;D ;D ;D

ENTER

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 8067
Vs: Kun on kepulainen, on "puolueeton".
http://www.wikipress.eu/index.php?page=onko-laki-kaikille-sama

Nuori kunnianhimoinen kokoomuspoliitikko haluaa osallistua Pohjois-Savon Kokoomus ry:n syyskokoukseen 27.11.1999. Hänet on valittu eduskuntaan samana keväänä vain 27 vuoden ikäisenä. Kukaan ei tiedä miksi hän haluaa osallistua kokoukseen. Vaikuttako asiaan se, että hän oli aikaisemmin samana keväänä  pyrkinyt Kokoomuksen varapuheenjohtajaksi ja hävinnyt vaalit? Niin tai näin, hänen osallistumiseensa tarvitaan tietysti valtakirja, jolla hänen oman paikkakuntansa kokoomus lähettää hänet edustajakseen. Kun sellaista ei muuten ole, nuorukainen turvautuu kekseliäisyyteen ja kirjoittaa tuon valtakirjan itse.

kuvastaa hyvin kakolaasten vallankiimaa

ja mullemullemullemullemullemulle asennetta :)
Elämä edessä, niska takana.
http://www.youtube.com/watch?v=2DVb-Lvk4iY