Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.
Sivuja: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22

Viestit - Santatukki

Vapaa sana / Vs: Kemin biodieseltehdas
: 12.02.16 - klo:23:07
Kyllä Veeti ja Sepe torppaavat joka ikisen hankkeen joka toisi toimeentuloa pohjoiseen. Miten olisi hanke jolla sijoitetaan etelä Suomeen joka ikinen asukas pohjoisesta. Ei tarvii valittaa rahanmenosta pohjoiseen. Voisi *****illa veetikin ihan kotiportailla ja saada ei henkistä palautetta asiasta riemastuneilta välittömästi :'( :'( :'(.
Kyllä siellä semmonen Piikipotun kokonen kolo aina on. Se joka ei mihinkään muuhun kelpaa.,
Tämähän on normikamaa Kuusamon meijerin  historiassa. Tosin ennen euroja ne tappiot oli pennejä, tosin vähän isommilla numeroilla. Maksoivat ite silloin, nykyisin ainakin yrittävät maksattaa muilla. :-[ :-X :'( :'( :'(
Jos kuluttajalle on tärkeitä  hangessa kaahlaavat lehmät, nii Kuusamo jatkaa. Siitä ei ole epäilystäkään. :-\ :-\ :-\
Vapaa sana / Vs: Caruna caruna caruna
: 05.02.16 - klo:00:46
Ainut virhe on tapahtunut siinä, ettei Fortum aloittanut investointiohjelmaansa ajoissa. Pohjoisen sähkönjakelijat huomasivat tilanteen ajoissa ja tekivät korotukset jo vuosia sitten. Ja tuon korotuksen jälkeenkin hinnat ovat halpoja Savon Voimaan verrattuna puhumattakaan siitä Loisenergiasta Kainuussa.
Kuusamolaislla on vuosikymmenten kokemus tuosta meijerin ylläpitämisestä. Kriisistä kriisiin on Kuusamon Osuusmeijerin tunnuslause. Kuusamoon jos mihin on turhaan maksettu pohjoista tukea turhaan. Sitä on tar***** vain oman meijerin  ylläpitoon. Koskaan ne realitalouden nimissä ole päässeet nauttimaan niistä. Ja toilailut alkavat jo 1970- luvulta. Silloin toki maksoivat omasta pussista.Siihen nimeen ja aamen sanoi jo Lars Leevikin.  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :-X
Hyvä Puuha-Pete. Hakupalvelu ei tunistanut paikkaa Monastinvaara, joten Mamut ja bussikuskit  ei osaa sinne. Onko se tärkeä paikka? Nuobadi.
Näytettäisiin Karin pilapiirrosta 80 - luvulta näille nuorisovanhuksille epävirallisesti. Klasnikof mukana. Sanottasas että joku ymmärti sen jo 40 vuotta sitten. >:( ;D
Vapaa sana / Vs: Maitu Ruåtsissa
: 23.01.16 - klo:00:53
Veeti, ajattele lähihoitajina vain Agronettilaisia. Tietysti valantehneenä!!!! Vaan kelle?
Vapaa sana / Vs: Hahaha...
: 23.01.16 - klo:00:47
Mitäs Pete lapselleen kertoo? Kuka  vai ketä  :'( :'( :'(sen illalla hakee???
Vapaa sana / Vs: ai, niin!
: 19.01.16 - klo:07:58
Roast tapahtuma
Sulatat vain joka kerralla kuumalla vedellä. Jäätymistä on meilkein mahdotonta estää kyseisessä tilanteessa. Kovan pakkasen lauhtuminen lisää jään määrää. Jäätyykö ovihuullos lattiaan?
Vapaa sana / Vs: Kylmää?
: 03.01.16 - klo:02:56
 Lypsyukko on eksynyt Kuusamon Tropiikkiin, eikä halua osata kotiin. :D
Vihdoinkin  asiantuntija joka lopettaa kuusamon kahteen viikkoon. Tai ulosmittaa tilallisten rahat puoleen vuoteen. Veeti kiittään jä kumartaa. 8) 8) 8) 8) 8)
Vapaa sana / Vs: Hyvää uutta vuotta 2016
: 01.01.16 - klo:03:12
Masentaa tämä agronetti, kun sepe vain onnittelee vuoden vaihtumista. Raittiit pakkomielteiset pitää ohjata välittömästi hoitoon. Sipilän lakialoitteella. Pysyvästi.
Sivuja: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22