Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.

Aika erikoista on, että pääministeri, jonka työpäivä on mallia 08-21 käyttää vapaa-aikansa vieraiden Olavien metsästämiseen, eikä pienen, tammikuussa viisi vuotta täyttäneen lapsensa kanssa.
Tuossa iässä lapsen kiintymys ja riippuvuus vanhemmistaan on todella suuri.
Selvästikin kiintymyssuhde omaan lapseen on piloilla, johtunee omista lapsuudenajan kokemuksista.
puolustusministerin tapauksen tiimoilta kokoomuslaisia kasvatusoppeja soveltaen mokoma tenavahan joutaisi olla jo verokortilla vähintään osa-aekatöissä

Eikös kukaan uskalla vastata että me ei olla kaivattu. 😂😂
Ei vaineskaan, vitsi vitsi.
Tää porttaali on kuivunu kulta-ajastaan ku SS:n savitöykät heinäkuun hellejaksolla...
Mut tsemii sulle uuteen pussituslaitokseen. 👍
Ps, vieläkö näytät eloveena tytöltä takaapäin? Valkoiset pitkät kutrit? 😂
Tulloo mieleen,Apilas,SKN:sä ja apinavideot...Tsemppiä Matille Kiuruveelle!
onhan se vähän hassua kun viljelijä pyytää metsästäjää apuun ampumaan hanhia orasmaalta, niin metsästäjän on pakko todeta että voin tuosta parvesta ampua nuo kolme kanadanhanhea ja tuon yhden merihanhen mutta täytyy varoa ettei nuo 1300 valkoposkihanhea häiriinny, niillä kun saattaa mennä vehnänoras väärään kurkkuun 🙈
Ei voi muuta todeta kuin,hyvä Suomi ja Suomen virkamiehet!
Tuo laiva upotetaan ihan varmaan. Supon agentit rikkovat keulaportin, kuten rikkoivat Estoniastakin 
Osaan uida
Puinen pää pitää pinnalla. Luulevat vielä sinua merimiinaksi ja räjäyttävät jos lillut kaasuputken reitillä
Jouhara ennusti siis kaasuputken räjhäytyksen jo vuona -09. Tekijänä siis tesantti... 🎅
Eipä oo ennään montaa tuon ajan kirjottajjaa jäljellä.
Vai morsian. Josse morsein pakottaa miesparan kattomaa paskoja telkkariohjelmia.

Joillekkin isännille tuntus tämäkin emäntä passaavan oikein hyvin.
www. witustako?. com
Maatalouvesta ku on kyse,niin täältä justiinsa.
Tämähän on hyvä saitti paikallisille isännille joilta emännät on lähteneet.
No eiköhän me tuohon mennessä saaha tukileikkaus ja auttava puhelin...
Syysviljalle suositellaan pol-mcpa:ta 1L/ha. Monella muulla aineella kehotetaan käyttämään kevätviljallekin syysviljan annostusta, jos rikkatilanne on paha. Tuosta tarkastuksesta kannattaa tehdä oikaisuvaatimus!
Mutta auttaako se, jos monella muulla aineella kehotetaan käyttämään korkeampaa annostusta, jos ko. aineella ei?
Se on mcpa:ta eikä mitään ydinjätettä.
Miksi sitten piti lainkaan sanktioida...? En usko, että menisi oikaisuvaatimus läpi, koska käyttäjä on selvästi ollut "huolimaton" ja paskantärkeä virkavastuunsa tunteva virkamies on sen huomannut.
Nykymaataloudessa ne paperit on ne tärkeimmät,koska näistä virheet on helppo huomata ja sanktioita.Virheitähän vielä hakemalla haettaan,näin nähdään tarkastajien tehneen työnsä.Paskahomma tämäkin tapaus kaiken kaikkiaan.
Sehän on se perinteinen. Kun viljan hinta laskee niin varastot on täynnä ja kun hinta nousee niin varastot on tyhjät ja täytyy välittömästi nostaa hintaa. 
Muissa firmoissa tuollaiset sisäänostajat sais kenkää.
No ne pitää sitten kai Eemelin mieliksi viljanviljelijän puolta.
Rehutehtaiden rehusiilot on ikiliikkujia,tarvittaessa supistuvat ja taas sitten sopivassa tilanteessa laajenevat...Suomessa sais kaikille verenimijöille antaa kenkää enkä nyt tarkoita lentäviä ötököitä.
Elävänä syntyneet kyllä pitäs lähettää H.joelle.Tätäkin saittia seuraa ellejäkin...Huonoon vasikkaan on aina syy huonossa emässä eikä pieni vasikka välttämättä pieneksi jää.Viimeisen vuoden aikana huonoin vasikka on ollut suurin ja kaksongelmaa ei ole.
Korvamerkitttömän / rekisteröimättömän saa kyllä lopettaa ja haudata.
Muok. Jos ei nyt säännöt sitten jossain kohtaa ole muuttuneet.
Ja mulle on ihan sama kuinka muut vasikkansa paapoo. 30 hinnalla ei vaan voitoilla isootella ja pahimmassa tapauksessa se pieni ei paina edes sitä 40kg , joka kait lehmäisen minimi. Ittellä ei ole tästä kokemusta , mutta alle 50kg on näköjään tuon 30 korvamerkkeineen (onkos ne jotain 8e) . Mitäs sitten jos se ei paina terninä tarpeeksi? Alle vuoden ikäistä ei saa kuulemma edes teuraaksi nykyään laittaa ja normi välitysvasikka ei kuulemma liiku. Tosin nyt lehmäinen terni taitaa viettää 2kk synttärit vielä syntymätilalla, joten sinällään painoissa ei ongelmia.
Ennen sai haudata,mutta BSE teki tiukennuksen ja on minun tietojen mukaan yhä voimassa.Vasikkavälitys vetää kuulemma hyvin jo osassa Suomea ja onhan luonollista,että vetääkin tauon jälkeen.Atrialta tuli syksyllä viesti ettei alle vuoden ikäisisä mielellään teurastamolle oteta.
Elävänä syntyneet kyllä pitäs lähettää H.joelle.Tätäkin saittia seuraa ellejäkin...Huonoon vasikkaan on aina syy huonossa emässä eikä pieni vasikka välttämättä pieneksi jää.Viimeisen vuoden aikana huonoin vasikka on ollut suurin ja kaksongelmaa ei ole.
eiks net enää kesällä ajakaan lantoja? toiseen lannotukseen..
Nämä tillaajat viime kesänä sai salttusa vasta joulukuulla...
Nitraattidirektiivi koskee koko Suomea,kiitos hyvien neuvottelujen.Eikös nämä rajat ole tiukempia kuin muuten olisi?