Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.
Taitaa olla lähinnä sarjaankytkettyjä nuo lyhyet 2x18w valaisimet, olen kyllä niin vähän led putkia laittanut että saattaa olla olemattakin

Joko led putket pärjää oikeille putkille, tai oikeille led valaisimille?
Taisi vielä muutama vuosi sitten farmari olla suosituin korimalli.
No kuinka on, sinullako auto täynnä ja lavallakin porukkaa kun meete pankkiin kylältä.
Kyllä ja KK katolla
Joku taivastelee nelivedon tarvetta joku toinen taas katumaasturin tarvetta joku avolavan jne
kuinka oikeesti tavan tyyppi nelivetoa tarvittee. eikä sitä apuvetoakaan.
Pääsee jumiin paikkaan mihin ei vajakilla tulisi mieleen koittaakaan
Vaikka olisi rahaa päivittää tonniluokan pakua, mikä se olisi?
4-motion pornstarter on nyt, aitoa volkkaria ei saa, tekeekö vitolla mitään? Joskus olivat ainakin ihan paskoja, neliveto ihan olematon. Transitin neliveto oli ainakin ihan vaan olematon apuveto.
Nykytekniikalla olisi aika helppo järjestää jonkinlainen virtausvahti tms.
Veden lämpeeminen tekkee sen liman
Taitaa enemmän johtua auringon valosta. Mustassa muovikuutiossa vesi lämpiää varmasti enemmän kuin valkoisessa mutta ei kasva levää.
Toki juoma astiat on vähän eri eikä niitä saa valolta suojattua.
Välttämättä kovin kaukana ei ole aika kun noita aletaan 'vuosikatsastamaan' maajusseiltakin. Samaan tapaan kuin ruiskujakin.
Siinä vaiheessa alkaa poistumaan kalustoa rekisteristä
kuparinaulan runkoon niin ongelma on hetken päästä hoitunut
Onko todisteita? Ei ainakaan haapa kuole parissakymmenessä vuodessa 
Haapa kuolee ilman kupariakin. Kaadetaan parinkymmenen haavan ryhmästä viisi. Sivellään huolellisesti pensselillä väkevää Roundup Flexiä niihin viiteen kantoon. Seurataan, kun viidentoista muun haavan lehdet ruskettuvat. Usea kaatamattomista kuolee, ja henkiin jääneet ovat harvoja ja harsuuntuneita.
Väittävät, että tuollainen haaparyhmä olisi yhtä suurta haapaeliötä, juuriyhteydet näillä.
-SS-
Pitää paikkansa,
omalta puolelta kaadoin pari kolme isoa haapaa, kantokäsittelin kannot sen jälkeen.
Naapuriltakin kuoli pari haapaa, muistaakseni joku jäi vielä henkiin. Omankokemuksen
TM mukaan MCPA on parempaa lehtipuille.
Yksikään Wärtsilän tuote ei ole net zero. Jos ajatellaan, missä hiilidioksidia tupruaa maailmaan, ovat vihreän siirtymän markkinat Kiinassa, joka on isompi kasvihuonepäästöjen tuottaja kuin Eurooppa ja suuret länsimaat yhteensä. Sinne sitten vihreät moottorit, hiilidioksidin talteenotot ja sähkövarastot hip-hei.
Eurooppa taitaa kohta olla ainoa maanosa, jossa eletään vielä harhassa, että edes net zero olisi mahdollinen 2030-2040, ikiliikkujaa siinä kehitetään.
-SS-
SS servasi Icefarmerin aikas huolella 👍👍👍
mitä mieltä muuten ss ja pp on, kannattaako suomen tehdä trumpille murtajia jos ne pitää olla jotain persuhenkisiä raskasta polttoöljyä käyttäviä museovehkeitä joita sitten saatetaan joutua pahimmassa tapaauksessa jopa ostamaan omaan käyttöön

eikö mainehaitta suomen telakkateollisuudelle ole jo lähes avain konkursseihin, suomi on kuitenkin luonut maineensa eturivin moottoritekniikalla ja ympäristöystävällisyydellä

Kerros millä tavalla isot laivat kulkevat, jos polttomoottoreita ei saisi olla. Pitäisi palata höyryyn ja käyttää biohiiltä. Että museoon pitää mennä, jos oikein halutaan kyntää meriä.
Reaktori ja atomisähköä.
Hiacella joskus joutunut ajamaan ja onhan se ihan hirveä katiska vaikka kestäis mitä vaan
kuparinaulan runkoon niin ongelma on hetken päästä hoitunut
Onko todisteita? Ei ainakaan haapa kuole parissakymmenessä vuodessa
Ja mitä oli se hapokas ?
Kola Ollin juoma oli liian hapokasta, ei pystynyt.
Hyvän paljun saisi, annat olla siinä, rakennat kylpylän