Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.
Sivuja: [1]

Viestit - 1q2w

Nyt tarttis ideoita miten sais tuon rehun viskomisen loppumaan lehmiltä tai ainaki sen rehun pysyvän ruokintakäytävällä, muuten kuin ostamalla paalisilppurin, vaihtamalla aperehuun tai muuttamalla koneketjua.
    Sitä paiskotaankin siihen malliin että saa 2 isoa kottikärryllistä päiväsä kerätä pitkin pihattoa tunkiolle, mutta kuitenkin sitä menee lietekuiluun asti ja siellä aiheuttaa tukkoja. Rehu on niin lyhkästä kuin 23teräsellä paalaajalla saa. Aluks oli yks paiskoja nyt niitä on lähemmäs 10. Alakaa pikku hiljaa  #ituttaa tuo jatkuva rehun haaskaus ja tukkeumat kuiluisa.
Sivuja: [1]