Agronet

Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: icefarmer - 02.02.23 - klo:13:45

Otsikko: nouseeko aho tuuraamaann orpoa vaalitenteissä
Kirjoitti: icefarmer - 02.02.23 - klo:13:45
varmasti tämäkin vaihtoehto pyörii monen isokenkäisen kokoomuslaisen mielessä nyt kun kokoomuksen kannatus on syksykierteessä vaalien lähestyessä.

Ahohan on mieluinen ehdokas presitenttiehdokkaaksi kokoomuksen sikaripiireissä, en näe mahdottomaksi että hänet nostetaam möläyttelevän orpon tilalle :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Otsikko: nouseeko aho tuuraamaan orboa vaalitenteissä
Kirjoitti: Antidesantti - 03.02.23 - klo:17:33
Ilimituuma...    🎅
Otsikko: Vs: nouseeko aho tuuraamaann orpoa vaalitenteissä
Kirjoitti: Eemeli - 03.02.23 - klo:20:42
Edellisviikolla olikin urheilullinen vaalitentti, jostain syystä säärikkö oli korvattu.
Otsikko: Vs: nouseeko aho tuuraamaann orpoa vaalitenteissä
Kirjoitti: Perussuomalainen porvari - 03.02.23 - klo:21:06
Pietikäinen tuuraa Putteri Urpoa?
Otsikko: Vs: nouseeko aho tuuraamaann orpoa vaalitenteissä
Kirjoitti: Eemeli - 04.02.23 - klo:06:04
kepuloisilla paniikki.
Ei taida venäjän kätyri olla nyt muissa puolueissa suurinta huutoa.
Toki eihän kepulla muita olekkaan.
Otsikko: Vs: nouseeko aho tuuraamaann orpoa vaalitenteissä
Kirjoitti: annuliinunen - 04.02.23 - klo:07:52
kepuloisilla paniikki.
Ei taida venäjän kätyri olla nyt muissa puolueissa suurinta huutoa.
Toki eihän kepulla muita olekkaan.
Toimittajat nostivat taannoin esiin Kaikkosta siis ehkä että Olli Rehnille olisi jokin varavaihtoehto. Kokoomuksessa taas  kiinnitettiin huomioita Häkkäseen- monet varmaan pitävät Stubbia aika karmeana vaihtoehtona ainoaksi presidenttiehdokkaaksi. Tai no Stubb oli mielipiteiltään sopiva RKP:n nuorisoryhmään. Tietysti niin ei siinä mitään moitittavaa ole mutta todellinen ja oikea viiteryhmä hänelle olisi ollut RKP. Mutta hankala tilanne jos ei ole sellaisia selviä hyviä ehdokkaita. Ja demareiden ehdokkaat Tuula Haatainen ja Paavo Lipponen saivat todella heikon kannatuksen. 5-7 % muistaakseni.