Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: jeep - 11.01.23 - klo:17:59
-
Te olette Suomen kansan renkiä, ettekä minkään kotimaisen tai ulkomaisen eliitin. Te olette VALTIO, kansan kanssa, ette te ole kansasta erillään ettekä te saa tehdä päätöksiä jotka tekee Suomen kansan elämän vaikeaksi: äänestäjät on isäntiä ja te eduskunassa olette kansan renkiä. Eikö ne kaikki talentit voisi siellä hallituksessa reilusti puolustaa Suomalaista sähkönkuluttajaa eikä aina selittää eikun eikun. Te talentit siellä hallituksessa ja kaikki " pyyteettömät " Suomen kansan edustajat, valtiolla on aina viimeinen sana, Olisiko hallituksella ja koko eduskunnalla eli valtion rengeillä edes isänmaata ja sydäntä sanoa se, että heidän ensijainen tehtävänsä on huolehtia Suomen kansasta ja heidän hyvinvoinnista ja suojella veronmaksajien (valtion) omaisuutta, sillai pyyteettömästi. Epäilen.
http://www.is.fi/politiikka/art-2000009320617.html
Mitä V ITTUA hallitus te oikein meinaatte, siis te meinaatte myydä ja alistaa kansan markkinavoimien orjaksi, ja vielä kaiken lisäksi ilman valitusoikeutta!? Eiköhän kepunkin ja muutaman muunkin puolueen kannattaisi unohtaa koko vaalit jos ei pysty pyyteettömästi pitää valtion, koko kansan puolta.
-
Onko eduskunta/hallitus energiayhtiöiden asialla vai kansan? Suomalaiset päättäjät ovat olleet myös EU:lta vaatimassa venäläiselle raakaöljylle hintakattoa, mutta ei Suomessa sähkön hinnalle, hintakattoa.
Koskahan saadaan Suomessa hallitukseen sellaiset ihmiset jotka ovat aidosti Suomen kansalle/tasavallalle, pyyteettömästi Suomen kansan edustajia.