Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: pig24 - 03.03.19 - klo:10:49
-
Mitä terveydenhuoltouudistuksia tarvitaan, jos lähdetään siitä, että Heikkilän esittämät väittämät ovat oikeita ? Heikkilän mukaan osa lääkäreistä on tällä hetkellä lääkekonsultteja. Uudistus lähtisi siitä, että oireiden lievittämisen sijasta puututaan vaivojen syihin. Kuvioon liittyisi mm. prosessoidun ruoan ja monilääkityksen ottaminen tarkempaan syyniin. Koska tämän suuntauksen lääkäreitä on jo kasapäin, miksi heistä ei voisi muodostaa kilpailevaa soteuudistusryhmää ? Koska sekä elintarvike- että lääketeollisuudessa liikkuu isoja rahoja, niin ainakin kuraa alkaisi lentämään. Toisaalta jalostamattomalle ruoalle voisi tulla markkinabuumi.
-
Lääkkeiden haittavaikutuksiin kuolee vuosittain kasapäin ihmisiä. Media tykkää silti hehkuttaa luontaistuotteiden huomattavasti harvemmin sattuvista haittavaikutuksista.
-
Lääkkeiden haittavaikutuksiin kuolee vuosittain kasapäin ihmisiä. Media tykkää silti hehkuttaa luontaistuotteiden huomattavasti harvemmin sattuvista haittavaikutuksista.
Just tässä oli uutinen, että eräästä luontaistuotteesta löydettiin muuntohuumetta. Varmaan toimii, tulee hyä olo. 😁
-
Mistähän Bangladeshissä sijaitsevat, suuret lääketehtaat saavat raaka-aineensa ?
-
Kun lääketehtaille on jo aikapäiviä sitten annettu se kuuluisa pikkusormi, niin nyt on jo enemmän kuin puol ruumista siinä sopassa. Alkaavat olla eläkekaartia jo se lääkärijoukko, joka on koulutettu kokonaisvaltaisempaan diagnosointiin ja muuhun kuin nykyiseen oireidenhoitoon. Kukapa näitä nykysiä, nuoremman polven valkonuttuja, lääketehtaiden mannekiineja, edes kouluttaisi ?
-
Ei Intiassa tehty, turvallinen kotimainen tuote - Sepeteuksilla olleet kädet ojossa? https://yle.fi/uutiset/3-10668550