Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: totuuden torvi - 05.05.18 - klo:19:15
-
Asustelen kerrostalossa sain uuden naapurin, noin 40 vuotias mies muutti . Kun katsoin mitä tuli autolla rapun eteen, mies purkasi muutto kuormaa auton peräkärrystä, siellä oli koottava naispuolinen nukke. Minä mieleni pahoihin kun alasti oli peräkärryyn laitettu, kun ilma oli aika viilee. Oletan että morsian tuotiin taloon. Morsian on vähän avuton , mies kyllä laitteli heti kukkasia parvekkeelle. Olen umpi hetero. Homot minä ymmärrän kyllä, se on hyvä asia kun voi olla vuoron perään morsian, se on hieno juttu. Mutta mikä viite ryhmä on nämä kellä on morsian kaapissa ja elää onnessa sen kanssa. Seksin takia ei ainakaan tarvi tollasen nuken kanssa touhuta, kertokaa että minäkin sivistyn. On hyvä tietää ettei toimi eikä puhu sopimattomia, sillä tavalla kun täällä agrossa on tapana.
-
ikänsä puolesta kait on joku muotikuuru ja sopitusnuken näit. tai sit on paljon poissa kotoa ja tuo nukke vahtii valoissa kotona. tietän muutaman joilla on perukkipää ikkunalautan takana jotta näyttää et on joku kotona. yks kaupustelija melkein särki ikkunan ku kivitti huomion herättämiseks.. kaikkea maailmaan mahtuu..
-
Neukkukuutiossa tapahtuu. En ole pihapoliisi, mutta päätin nyt laittaa tämän weppiin. Kuvia seuraa perässä.
-
Hiljattain luin jostain jutun kun tuollainen nukke oli kaverina. Se tuotiin pöytään istumaan sängyssä kaverina, eli aivan kuin parisuhteessa, on helppohoitoinen, ei simppaile.
-
Navetoissa ja sikaloissa on yllättävän paljon morsiammia maaseudulla. Kellä nyt sattuu sellaisia rakennuksia olemaan.
-
https://www.svtplay.se/klipp/16770705/leif-har-egentid-med-extra-mys?start=auto
-
Kellä nyt sattuu sellaisia rakennuksia olemaan.
Ja kaurrakirkoista kuuluu pimmeinä syysöinä yksinäisiä, vaimeita panjosooloja... 🎅