Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: icefarmer - 09.01.18 - klo:12:56
-
ja radio ylen kavilla, se on nyt kokkipula suomessa ja 11-12 euron tuntipalkkaa pidetään aivan naurettavana, nyt kokeista käydään huutokauppaa kun lappi vetää eteläisen suomen kokit suunnatonta turistiryntäystä palvelemaan, kaveri rinpautti tampereelta ja kertoili että akaan abc.lläkin siirryttäneen henkilökunnattomaan palveluun, kylmä peltihalli, kahvi automaatista ja possumunkki tuodaan liidlistä ite mukana.
porvarihallituksen työntekijää kurittava linja alkaa näkymään, juuri talouden kasvun kannalta keskeiset tekijät on vaihtanu logistiikasta, maanrakennuksesta, metsä- ja metallipuolelta mummoja pesemään, pitämään joogatunteja ja lemmikkejä jieromaan sekä kissoja kahvittelemaan kiitos kokoomuslaisen juotavia, aloittavia pienyrittäjiä suosivien tukipakettien.
kokoomus on perseestä.
-
Se on se kysynnän ja tarjonnan laki. Olenkin ihmetellyt että Mannerheimintiellä 1500€/kk vuokralla asutaan ja ei duuni kelpaa!!!! Lapissa saa 150€/kk isomman kämpän 300 neliötä omakotitaloa ja saman liksan ellei paremman kuin jossain Kallion ABC:LLÄ!