Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: Sepeteus - 08.08.17 - klo:15:49
-
https://www.aamulehti.fi/ihmiset/kolumni-miksi-italialaiset-eivat-kannaa-vaikka-viinia-ja-viinaa-saa-ihan-kaikkialta-ja-todella-halvalla-200179274/
Kyllä suomalaisetkin oppis.
-
Italialainenkin ymmärtää että alkoholin juominen on homoa touhua. Aivan kuin tupakointi ja tatuoinnit, totaalisen homoa.
;D
-
Herää kysymys, onko homoilu homoa vai onko se tilanteeseen kuuluvaa. Mielipiteenä, homoilun homona pitäminen voidaan luokitella syrjiväksi tai loukkaavaksi.
Ja jos homoilun luokittelee niin että se on homoa, niin muuttuuko merkitys silloin jos sanoo että homoilu on homo.
-
Näin heteronäkökulmasta homoilu on yksiselitteisesti homoa touhua. Senverran tietty tulee horjuttua että maksan mtk-jäsenmaksua, en kuitenkaan tuplana. Siihen vedän rajan :D