Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: icefarmer - 03.04.17 - klo:11:25
-
veetihän tilasi jotain riepuja ja seipäitä sitä 10.6 varten, ne uhkaa nyt käydä tarpeettomiksi kun kepu on pistäny taas kansalaiset ruotuun ja sipilän nuhteeseen.
mietitäämpäs nyt oisko tässä mittään tapahtumaa tulossa jossa veeti pääsis hyödyntämään hankittuua kalustoa ja kunnostettua taavettia ettei vaan kaikki kulut ja mittava määrä työtunteja turhan tähden menis heikentämään jo ennestään raskaasti miinuksella olevaa viljatilan kannattavuuskerrointa, kyllähän se aiheuttaa kulmakarvojen kohottelua ja kiusallisia kysymyksiä veetin toimiessa tissinkoittajien vastaisessa työssä muilla palstoilla jos työtunteja on ruokottomasti ja kaiken maailman hämäriä seiväskuitteja heikentämässä kannattavuuskerrointa.
voisiko tuosta taavetista tulla esimerkiksi sateenkaariväen vapauden ja kansalaisoikeuksien symboli, oishan se upea näky kun aina marssilla tulisi kiiltävä taavetti ensimmäisenä, perässään kärry jossa tanssis niitä ihmeellisen näköisiä hahmoja ja kärryssä olisi myös sukupuolineutraali puuhyysikkä, tietenkin kokoomuksen logo ovessaan :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
-
jääfarmari huolehtii nyt vain omasta hyyskästään.
-
Veetillä on böörnout...
-
Veetillä on böörnout...
tai taavetilla kampiout :) ;) :D ;D
-
Veetillä on böörnout...
tai taavetilla kampiout :) ;) :D ;D
Oottelee Kaidin tekemää mäntylöpöä, että voi ajaa ekologisesti kestävästi senaatintorille. Tosin on tämä nykyinenkin ratkaisu melko ympäristöystävällinen ja turvallinen, edellyttäen, ettei kukaan katkea nauraessaan.
-
Voiskhan ze eetiveemeli käyttää niitä lakanoita hyötyksi vaikka luomuhomemansikoitten vilielysä...? Ja saitilta löytyy varmhanki sopeva konzulttiki eetiveemelile... 🎅