Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: Puuha-Pete - 24.11.16 - klo:20:37
-
CIA:ssa jihadistien kuulustelijana toiminut James Mitchell on kirjoittanut kirjan, jossa kuvaa yhden 9/11 terrori-iskujen
pääsuunnittelijan Khalid Sheikh Mohammedin ajatusmaailmaa:
"Olisi mukavaa," hän sanoi, että jos al-Qaida ja samanmieliset islamistit pystyisivät lyömään Ameriikan polvilleen katastrofaalisilla hyökkäyksillä, mutta se olisi kuitenkin epätodennäköistä; "ei käytännöllistä" oli hänen sanavalintansa.
Hänen näkökulmastaan pitkää sotaa Islamin ylivallan puolesta ei voitettaisi kaduilla pommittamalla ja ampumalla. Ei, se voitettaisiin Amerikalaisten pään sisällä.
Hän sanoi, että terrorihyökkäykset olivat hyvä asia, mutta käytännöllisempi tapa voittaa Amerikka olisi maahanmuutto ja ei-muslimien syrjäyttäminen muslimien suuremman syntyvyyden kautta. Hän sanoi, että jihadmieliset veljet muuttaisivat
Yhdysvaltoihin, käyttäisivät hyväksi sosiaalietuuksia ja levittäisivät jihadin sanomaa. He turvautuisivat Amerikassa vallitseviin lakeihin ja oikeuksiin, propagoisivat hyväksyntää Sharia-laille, ja sitten kun olisivat riittävän vahvoja, nousisivat
taisteluun ja pakottaisivat Sharia-lain voimaan väkivalloin. Hän sanoi, että (muslimi)veljet jatkaisivat hyökkäyksiään armottomasti, kunnes Amerikkalaiset olisivat lopulta niin pelokkaita ja lopen uupuneita, että he haluaisivat sen
vain loppuvan"
-
Hyökkäykset loppuisivat tietysti siihen, kun Amerikka antautuu Islamin vallan ja Sharian alle.
http://www.washingtonexaminer.com/9...ors-immigration-to-defeat-usa/article/2608083
Itse asiassa Muslimiveljeskunta on tehnyt jenkeissä myyräntyötä tämän tavoiteen eteen jo vuosikaudet Obaman hallinnon suojeluksessa. 2008 käytiin oikeudenkäynti, jossa muslimien "hyväntekeväisyysjärjestö" Holy Land Foundationin ylläpitäjät tuomittiin terrorijärjestö Hamasin rahoittamisesta. Tuon keissin yhteydessä FBI löysi järjestön sisäisen dokumentin, jossa luki (ulkomuistista) näin:
"Muslimiveljien on ymmärrettävä, että heidän työnsä Amerikassa on osa
suurta Jihadia, jonka tarkoituksena on tuhota länsimainen sivilisaatio sisältäpäin
heidän (siis vääräuskoisten) omien käsien, sekä muslimien käsien kautta."
Dokumentissa oli myös listattu kymmeniä Amerikassa toimivia muslimijärjestöjä, jotka ovat vähintäänkin ideologisesti kytköksissä Muslimiveljeskuntaa, huomattavimpana CAIR (Counsil on American-Islamic relations).
-
(https://pakkotoisto.com/data/avatars/m/38/38230.jpg?1454608897)