Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: icefarmer - 01.11.16 - klo:12:19
-
niin, kyllähän se nyt tiesti oli, arvioijasta tietysti hieman riippuen aika arvokas se sininen kirja :) ;) :D ;D
http://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/2016103122545809_kg.shtml
-
niin, kyllähän se nyt tiesti oli, arvioijasta tietysti hieman riippuen aika arvokas se sininen kirja :) ;) :D ;D
http://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/2016103122545809_kg.shtml
Mutta toisaaltahan kuninkaallisten valta on vain muodollista ....
-
Oli tosi lähellä etten mennyt slushiin tänä vuonna, olisi ehkä ollut rahoille vastinetta. Mua kun ei niin kiinnosta mitä jonkun värinen kirja saa aikaan, vaan mitä ihmisellä on sanottavanaan.
-
Mutta voiko ihmisarvoa määritellä objektiivisesti eri maailman kolkissa ? Eikö juuri ihmisarvokäsitys ole riippuvainen esim. puolueideologiasta ja esim. koulutustasosta
Miten sovitetaan yhteen pohjoismainen ihmisarvokäsitys ,autoritäärijohtoiseen-uskonnolliseen - kulttuurisidonnaiseen- vihervasemmistolais liberalistiseen- konservatiivis markkinaliberalistiseen käsitykseen .
Luulenpa että tämä on jo lähtökohtaisesti ongelmallinen alue nykyfilosofian kannalta kun yhteistä käsitystä ei ole maailmassa . ?