Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: Oksa - 31.10.16 - klo:08:34
-
liekö talvi tulossa kun ilmatieteenlaitoskin on kertonnu että näin aikaseen ei lumipeite tullu kuin 2002? vai onko nyt tulossa se talvi 1.1 ?
-
Talvi toki tulee, miten Venäjän chemtrail kalustoilla ja HAARP laitteistoilta
ovat TVO, Fennovoima yhtiöt energian tarpeisiinsa tilanneet!
Kuulemma 95% säistä tulee jo maahan OSTETTUNA USA kautta!
Säiden "myyminen" on ollut jo VUOSIA nopeimmin kasvava teoilisuuden ala maailmalla!
-
Onko Vihreillä ja muilla ilmastitieteilijöillä niin paljon rahaa että ne pystyvät ostamaan ilmaston lämpenemistä esim. Usa.lta .? Toki ne saa rahaa kun valtiot yleensäkin rahoittaa avokätisesti ilmastontutkimusta , mutta että noin paljon ? Ja yksityiset lahjoittaa ties kuinka Riinpiiseille ja muille rehunsyöjille.
Ei ihme että on tämmöinen lama .
Venänä tuskin myy ilmaston lämpenemistä koska sehän olisi pois öljyn hinnasta ja tekisi kenties huonoa ydinvoimabisneksille .Parempi myydä vaan lunta pakkasta kun sitä kerran riittää Siperiassa niin saa öljyä ja kaasua kaupaksi ja sivussa muutaman ydinvoimalan Suomeen.
-
Jos vie kylmää ulkomaille, se on omista varastoista pois.
-
.... ja ilta-sanomissa että talvi tulee ennätysaikaseen ...