Agronet
Keskusteluaiheet => Maidontuotanto ja lihanaudat => Aiheen aloitti: sir - 10.06.16 - klo:22:24
-
Näin esiteltiin ex. maitoasiamies Kilpeläinen puoluesihteerien esittelyssä. Kummassa tehtävässä aiheuttaa vähemmän VAHINKOA Suomalaiselle maidontuotannolle, Arlan hankintajohtajana vai keskustan puoluesihteerinä ?
-
Moni Arla-tuottaja toivoisi ainakin, että Kilpeläis-polo pääsisi puoluesihteeriksi... :-X
-
Jos Arla tarvitsisi Kilpeläistä, niin palkkaa olisi nostettu sen verran, että hupsimiset olisivat jääneet, mutta ilmeisesti Kilpeläisen on aika mennä...
-
No, Arlassa ei tuottajat, siis Suomessa, päätä Kilpeläisen kohtaloa ja onhan tuo pelannut itseään jo hienosti suurvisiirin pallille Sipooseen, ollen jo Ranuan ja Kiteen meijereiden "toimitusjohtaja". Kilpeläispoloinen haluaisi vielä enempi olla kansanedustustehtävässä, mutta ei taida siihen päästä, kun sen sentään päättävät suomalaiset. :'(
-
Hmmm, mielenkiintoinen case ?
Jos ja kun R.Kiskola on ihan kohta eläköitymässä ja Kilpeläiselle olis valmis polku
Arla suomen pomoksi, mitäs tarkottaa kun aktiivisesti ja näkyvästi
pyrkii toiseen duuniin ? Onko homma osottautunu paskaduuniksi ja loppuu kohta koko
kätyrien kusettaminen, vai tuliko henkinen yhteentörmäys (taas) ? :-)
-
Sellaista meijeriä tai tointa ei ehkä olekaan, edes Valiolla, joka pystyisi estämään Kilpeläistä pyrkimästä politiikkaan. Niin on vakava oire hänellä tuo kepulaisuus. :'(
-
eiköhä se pyrkityminen oo yhensortin jokamiehenoekeus
-
mutta mikä olis tulos jos pyrkis demuihin tahi kokkareeksi?
-
Harras toiveeni on notta antaisivat vaan kilipisen jatkaa väärän meijerin miehenä. Puoluesihteerin tehtävä on luotettavan miehen/naisen jopi.
-
Harras toiveeni on notta antaisivat vaan kilipisen jatkaa väärän meijerin miehenä. Puoluesihteerin tehtävä on luotettavan miehen/naisen jopi.
Tulisikos tuosta iso vahinko, jos hoitelisi molempia hommia yhtäaikaa hieman vasemmalla kädellä?
-
Harras toiveeni on notta antaisivat vaan kilipisen jatkaa väärän meijerin miehenä. Puoluesihteerin tehtävä on luotettavan miehen/naisen jopi.
Jos just tuo maine kertoo tarvittavasta kokemuksesta ??