Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: Veeti - 25.02.15 - klo:15:24
-
http://www.iltalehti.fi/talous/2015022519258643_ta.shtml
-
Missä sää kepun näät?
Mää en nää ku pupun... käpälät taivasta kohden :o
-
Keskusta vastustaa hanketta. Mauri Pekkarinen toivoi, että Pisara-hanke jää nyt historiaan.
-
tässä se nähdään mitä vihreiden politiikka yhdistettynä suksellaliikkuvien terroristien toimintaan saa aikaan.
mitäpä arvelee veeti et kumppanit. jos teidän kenen tahansa maatila asetettaisiin valvontaan ja joutuisitte varastoimaan kaikki sadevedet, sekä myös lumesta muodostuvat sulamisvedet tilanne alueella, sitä muuten tulee noin 60 - 80 senttiä vuositasolla joka neliölle, mahtaisikohan jossakinvaiheessa tulla tulva.
jos vielä sattuisi sieltä sulana olevista lammikoista löytymään jäätyneitä lintuja, niin juoksutuslupia olisi turha odottaa.
-
tuota muuten monta kertaa aatellu just noissa ulkoilutustarhoissa joita net kohta pakottaa joka karjatilalle. paljonko pitää olla varastotilaa että mahtuu kaikki sulavetet ja muuta varastoimaan että kesällä pääsee levittään pelloille, joille se ei sit mahukaan.