Agronet
Keskusteluaiheet => Maidontuotanto ja lihanaudat => Aiheen aloitti: kossan - 11.06.13 - klo:10:24
-
Nyt se taas alkaa nimittäin tämä kärpäshelvetti!! Mikä olis paras keino torjua navetasta ja sisätiloista?
-
Ei tapa kärpäsiä, mutta kärpästoukat kyllä ja toimii. Vaatii tietty vähän ennakointia, eli petokärpäset, systemlahti, noilla kuuklaamalla.
Petri
-
Kärpäsmaalia väliparsiin kaks kertaa kahdenviikon välein niin se on siinä
-
Jos hankkisi telepodin ja Jeff Goldblummin, teleporttaisi nuo yhteen ja sitten ampuisi muodostunutta otusta haulikolla päähän ??? ;D
-
Jos hankkisi telepodin ja Jeff Goldblummin, teleporttaisi nuo yhteen ja sitten ampuisi muodostunutta otusta haulikolla päähän ??? ;D
Oli kyllä hyvä elokuva :) Monta vuotta sitten viimeksi tullu katsottua..
-
Kärpäsmaalia ikkunoihin, saa meijeristä. Tappaa ne kärpäset jotka ovat jo syntyneet. Lisäksi laitan perunajauhon näköstä ainetta ja vettä kastelukannuun ja kastelen ritilän alustat, se tappaa toukat. En muista nimeä, mutta meillä ei ole ollu kärpäsiä moneen kesään.