Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: icefarmer - 22.10.12 - klo:22:25
-
Tuossa bondin välissä, varmasti saa veetieemelillä verenpaineet koholle, ei yhtään yli hehtaarin peltotilkkuu näkyny ;D ;D ;D ;D
-
Kiiraa nonstoppina ruutuun, niin ei pitäisi olla valittamista 8)
-
Kiiraa nonstoppina ruutuun, niin ei pitäisi olla valittamista 8)
tykkää sekä ehdotuksesta että Kiirasta :-* :-* :-* :-*
-
Kiiraa nonstoppina ruutuun, niin ei pitäisi olla valittamista 8)
tykkää sekä ehdotuksesta että Kiirasta :-* :-* :-* :-*
Excellent :)
-
mutta eikös se olisikin messevää jos nuot etelän ilveilijät alkais kasvattaa niitä kahujaan noilla noin hehtaarin tilkuilla, missä lehmät vielä tarpoo iloisena! miksiköhän alkujaan noilla selkosilla etelän suuuurilla pelloilla onkaan alettu nimenomaa viljellä viljaa kun nurmi ei niissä oikein taho olla omiaan?
pikkulänteillä onnistuu kantturoitten kipitellä ruokaa ettimässä mutta yritäppä tollasella epämuotosella läntillä jotain comiaa pyöritellä ja satoa kerätä niin tulee jopa äitiä ikävä!
-
Mulle tulee tuosta Kiiramainoksesta aina mieleen tv-sarja V.
http://www.youtube.com/watch?v=ndOB7EOfX2U
-
Valion romanttisessa mainoksessa sanotaan kirkkain silmin ettei elukoille syötetä gmo-rehua missään muodossa... ensi tiistaina voi keskustella itse asiasta.
"Miksi kasvien perintötekijöitä muunnellaan? Ovatko muunnellut kasvit vaarallisia ympäristölle? Onko suomalaisessa ruokapöydässä jo geneettisesti muunneltua soijaa ja maissia? Miten muuntelua valvotaan? Teemaillassa tehdään selvää kasvien geenimuuntelusta.
Asiantuntijoina ovat kaupallinen neuvos Leena Mannonen maa- ja metsätalousministeriöstä, professori Teemu Teeri Helsingin yliopistosta ja Geenitekniikan lautakunnan pääsihteeri, neuvotteleva virkamies Kirsi Törmäkangas sosiaali- ja terveysministeriöstä."
http://www.yle.fi/radiosuomi/ohjelmat/2012/10/geeni-ilta_3440397.html
-
Kiiraa nonstoppina ruutuun, niin ei pitäisi olla valittamista 8)
Kiiraa: http://www.youtube.com/watch?v=an_ItRV8r3Y&feature=related ... ::)