Agronet

Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: Talojuhani - 29.07.12 - klo:21:45

Otsikko: Simmon asuntovaunu kaatui
Kirjoitti: Talojuhani - 29.07.12 - klo:21:45
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288487441900.html
Otsikko: Vs: Simmon asuntovaunu kaatui
Kirjoitti: millamagia - 29.07.12 - klo:23:14
Jaa,se olikin sellainen tapaus.Olimme menossa maatilalle katsomaan myrskytuhoja,kun tiellä oli kilometrin jonot ja käännyimme takaisin.Yritimme metsä autotien kautta,mutta siellä oli puita tiellä.Jouduimme kiertämään kaukaa,että pääsimme tilalle.Trombi oli tehnyt selvää mun kukista,Vatut makasi maassa,perunapenkit oli saaneet kovan käsittelyn,mansikkamaa oli kauheessa siivossa,herneet oli kaatuneet maahan ym.ym. Meinasin masentua,mutta sitten ajattelin,että olisi voinut käydä hullumminki.
Edellisenä yönä paloi Oulaisissa sikala,jonka omistaja vasta avasi liikkeen Oulaisten keskustaan,lihaliikkeen.Talonväki oli lomalla,kun tulipalo syttyi,kaikki siat paloi :(
Otsikko: Vs: Simmon asuntovaunu kaatui
Kirjoitti: Oksa - 30.07.12 - klo:08:12
kuinka paljon ukkonen teki tuhoja argolaisten omaisuudelle?    onko mettää menny paljonkin, tuleeko puun alemyynti syskyllä?
Otsikko: Vs: Simmon asuntovaunu kaatui
Kirjoitti: emo-heikki - 30.07.12 - klo:10:25
Teevee on tällä hetkellä pimeänä, vika ei ole teeveessä vaan kaapelissa eli soneralla.
Otsikko: Vs: Simmon asuntovaunu kaatui
Kirjoitti: rene - 30.07.12 - klo:11:00
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288487441900.html
Väkeä kun pipoa eikä yhtä asuntovaunua saatu tuupattua pystyyn kokonaiseen tuntiin :o :o