Agronet
Keskusteluaiheet => Koneet, laitteet ja tekniikka => Aiheen aloitti: Tbs - 31.05.12 - klo:23:45
-
Tuli tohon pihalle tommonen Valmetti 6550 Hitekki. Pitäis lähtee sillä ruiskuttelemaan, mutta eihän siellä ollukkaan pistorasiaa, mistä sais nopeussignaalin ruiskulle. Osaisko joku sanoa mistä signaalin helpoiten sais, saako sen jostain johdon päästä, vai pitääkö ruveta virittelemään magneettia kardaanille?
-
onko se joku uittomalli kun ei ole varusteita mukana? ite olen joskus miettinny että kun nuot valtut räätälöidään tehtaalla jokaisen mukaan erikseen niin onko montakin varustetta jotka on sitten jälkikäteen hankittu kun ei ole käytetyssä ollukaan sitä? ja mikä yleisin puutoslistalla?
-
Anturi tai gps, siinäpä ne taitaa olla.
-
Anturi tai gps, siinäpä ne taitaa olla.
Gps ottaa häiriötä metän laidassa.
-
Kardraanin takaosaan kannattaa asentaa, vuosi sitten asensin 6650
Just ton anturin (Amazone), parin tunnin näperrys. Kaapeli kannattaa
Viedä hytin oikeasta takakulmasta ja jos metsäajoa ,kannattaa ähärätä
Asennuksen kanssa lisää, pujota kaapeli vaihteiston ja tankin
Välisestä saumasta ylhäältä alas, vaatii vaijeria asennuksen apuna,
Mut omaan sitten suojaisemmassa paikassa.
-
Magneetti kardaanille on halvin vaihtoehto. Voithan kysyä Valtralta johtosarjaa jolla se kaivattu pistorasia tulisi jälkiasennuksena. Ei saa kaikkin Valtroihin.