Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: TyttöMaalta - 20.05.12 - klo:08:36
-
http://www.iltasanomat.fi/muoti-kauneus/nain-moni-naisista-kokee-olevansa-liian-lihava-tai-ruma-toihin/art-1288470298723.html
-
Ei muuta kuin puhelinmyyjiksi ....
-
Siivu hakkuukypsää perämettää kaunistaa aina.
-
Todellisuudessa rumia naisia ei ole olemassa, on vain kauniita ja sitten niitä vähemmin kauniita naisia.
-
Tai yleensäkin puhelintyöhön jos on niin heikko itsetunto ettei kehtaa itseään muille näyttää. Siis... todella harvoin tulee vastaan naisimmeisiä joiden ulkonäkö olisi jotenkin vastenmielinen.
Tuollainen "itseinho" taitaa herätä lähinnä kanssasisarten eikä miesten puheista.
Muistan kun työnpuolesta tarvii soitella autojen varaosatukkufirmoihin ja eräässä on keskuksessa todella miellyttävän (seksikkään?) äänin puhelinvaihteen hoitaja. Hänen kanssaan on todella ilo puhua, jotenkin siitä huokuu sulavan äänen lisäksi positiivinen suhtautuminen. Kun kyseisen firman piiriedustaja kävi työpaikalla ja tuli puheeksi tuo keskuksen sulava ääni. Edustaja hymyillen kertoi että tyo "ääni" kuuluu yli 60 kymppiselle enemmänkin kuin tavallisen näköiselle "mummelille".
Kuitenkin tuota ääntä kuunnellessa voisi vaikka kuvitella että eläkkeelle jäämisen jälkeen voisi olla "freelance"töitä vaikka puhelimen seksipalstoilla. :o
-
Juu, varsinkin kun miehet melkein voittaa missikisoissakin... ;D
http://www.iltasanomat.fi/viihde/mieheksi-syntynyt-haikaisi-miss-kanada--finaalissa/art-1288470581410.html