Agronet

Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: simmo - 24.04.12 - klo:21:50

Otsikko: Jokohan pää tulee vetävän käteen
Kirjoitti: simmo - 24.04.12 - klo:21:50
http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat/2012/04/24/loppuuko-antibioottien-pumppaaminen-elaimiin-usassa/201228048/12

---kaikki jotka ovat olleet maatalousopissa yhdysvalloissa ovat jo vuosikausia kertoneet maan tolkuttomasta antibioottien käytöstä sekä olemattomista varoajoista.Jokaikinen suupala naudan-kanan-sianlihaa sisältää antibiootteja pieniä määriä.
Tämä ei voi olla vaikuttamatta ihmisten terveyteen,koska elimistöön kehittyy näin resistenssi antibiootteja vastaan.
Milläs sitten tulehdussairaudet hoidetaan?
Lääkärit ovat varoittaneet tästä asiasta,mutta tieto on menny hitaasti perille. >:(
Otsikko: Vs: Jokohan pää tulee vetävän käteen
Kirjoitti: Talojuhani - 24.04.12 - klo:21:56
Jo pitkään on odotettu, että koska suurimman elintarvikeviejän USA:n pohjavesivarat loppuvat.
Otsikko: Vs: Jokohan pää tulee vetävän käteen
Kirjoitti: simmo - 25.04.12 - klo:09:58
Jo pitkään on odotettu, että koska suurimman elintarvikeviejän USA:n pohjavesivarat loppuvat.

-------------joo,esim.Las Vegas on rakennettu ihan vedettömälle seudulle ja sen vedenkulutus on valtava.Sieltä se loppuu ensimmäisenä.

Tämä antibioottien käyttö on sellaista,että isännät tilaa sitä suuret erät varastoon.Jotkut on kertoneet,että vasikoillekkaan ei juoteta ternimaitoa,vaan niille annetaan,vasta-aineet tai antibiootit rokottamalla. >:(
Otsikko: Vs: Jokohan pää tulee vetävän käteen
Kirjoitti: Reino - 25.04.12 - klo:10:20
Ahneella on paskanen loppu. Toivottavasti ei roisku kovin etäälle paskat.