Agronet

Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: minä-itte - 16.12.11 - klo:05:32

Otsikko: Правда
Kirjoitti: minä-itte - 16.12.11 - klo:05:32
Tämänpäiväinen Правда on taas täynnä äärikepupropagandaa, väyrystelyä,  kuntaliitosta,  pekkarointia ym.

Kioton ilmastosopimus oli Suomen osalta hyvä mutta tuli valitettavan myöhään, johtuen aikaisemmista kepu-ympäristöministereistä : sopimus lopetti järjettömän metsiemme hävittämisen =pellon raivauksen.

Nyt kun metsää jää rakentamisen ym. alle, pitääkin vastaava määrä v. 1995 jälkeen vastoin EU-liittymissopimusta raivattuja peltoja metsittää, raivaajien kustannuksella tiety. 

Otsikko: Vs: Правда
Kirjoitti: minä-itte - 16.12.11 - klo:05:40
Ville Itälä:

"Nyrkkiä pitää myös lyödä pöytään! Nyt sitä lyödään vakausasioissa, mutta se on väärä paikka. Meiltä menivät tärkkelykset ja sokerit ja tuli huono 141-tulos, kun oltiin hiljaa”, Itälä suomi Maaseudun Tulevaisuudelle tiistaina Strasbourgissa.

Niinpä. S-L Anttila heilasteli maatalouskomissaari "Suomi-syöjän"  Mariann  Fischer-Boelin kanssa ja 141-"torjuntavoiton" lopputulos olikin Suomen kannalta täydellinen katastrofi.

MEPien Virrankoski ja Itälä lobbausapu ei Anttilan tädille kelvannut.

http://keskustelukanava.agronet.fi/agronet/index.php?topic=122.0

"Nykyinen ministeri Jari Koskinen (kok.) on ymmärtänyt asian paremmin kuin edeltäjänsä Sirkka-Liisa Anttila (kesk.),...."

S-L jaksaa vieläkin aukoa päätään täydellisten epäonnistumistensa jälkeen:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011121514955296_uu.shtml
Otsikko: Vs: Правда
Kirjoitti: Eemeli - 16.12.11 - klo:06:41
kepun linjahan on, jotta nykyhallituksen kaikki sellaiset esitykset ovat surkeita, joissa tundralla asuva kepuluuseri ei saa erityiskohtelua.