Agronet
Keskusteluaiheet => Koneet, laitteet ja tekniikka => Aiheen aloitti: TDK - 03.04.08 - klo:21:36
-
Tänään alavieskasa marjakankaalla oli uusien zetorien koeajo. Harmi vaan kun eivät ollet saanu forterraa näytille oli vaan kaks pikku-proximaa. Kuulemma tuloo myöhemmin iso forterra tiloille koeajoon. Näytti äkkiseltään viimeistely menneen zetkassa takapakkia, oli paljon suojaamattomia johtoja ja letkuja sekä trac-lift ek ei oikeen vakuuttanu. Muilla kokemuksia? Uuen valtun rahalla sais usiamman zeparaattorin puhumattakaan ojalan märästä unesta.
-
mitänä niillä ojalan unniilla...
-
Luulisin että tänne meillepäin niitä saattaa uusia zetkoja jokunen tulla! Kun nuo puutarhat ja riviviljelijät ovat täällä niitä tottuneet käyttämään, halpuutensa ja "hyvyytensä" vuoksi. Hyvin ovat ainakin niiden "töissä" nämä aikaisemmat zetkat toiminu! ;)
-
On tulossa 09: isoin malli170hp. Muissakin suunnanvaihto ilman kytkintä,lisäksi 4pikavaihdetta.Taisi laatikko olla ZF.Tuskin isoin kone zetorin oma?
Elikkäs kannatta vuoden odottaa.