Agronet
Keskusteluaiheet => Koneet, laitteet ja tekniikka => Aiheen aloitti: lassiala - 08.04.11 - klo:08:58
-
tietääkö joku yhteensopivuudesta, mihin muihin pienkuormaajiin sopii Avantin työlaitteet ?
-
tietääkö joku yhteensopivuudesta, mihin muihin pienkuormaajiin sopii Avantin työlaitteet ?
Joskus mönkkäri viestissä kerrottiin että avantin kiinnitys on mittatarkin. Taisi tarkoittaa että avanttiin sopii vain avantin ja muihin myös avantin. Saattoi toki olla toisinpäinkin 8) Eipä paljon ollut apua ::) mutta likipitäen ne pitäis olla sen muistikuvan mukaan samoja ... rälläkkää ... ;)
-
Pari vuotta sitten tuli avant katti päivitettyä uuteen,niin vm-95 avantin kauha ei passannu siihen. Jouduin rälläköimään jotakin niin sitten meni paikalleen,en vaan muista mitä :D
-
Pari vuotta sitten tuli avant katti päivitettyä uuteen,niin vm-95 avantin kauha ei passannu siihen. Jouduin rälläköimään jotakin niin sitten meni paikalleen,en vaan muista mitä :D
Vanhemmissa Avanteissa kauhat oli kiinni irtotapeilla, uudemmissa on ns. pikakiinnitys jousitapeilla. Vanhojen kauhojen kiinnitysosat ottavat kiinni noihin jousitappeihin, vaatii vähän rälläkkää.
-
Kaiketikkin Avantti, Akromatikki ja Multione on samalla kiinnikkeellä.
Saksalaisten, hollantilaisten värkit on ainakin erit.
-
Kiitoksia vastauksista, - on monen merkkistä käytettyä tarjolla netissä.
-
King Catissa (Royal) näkyi olevan myös vastaava kiinnike.
-
IKH:lla on avanttiin sopivia pikakiinnikkeitä myynnissä. Joten jos sopiva työlaite löytyy, niin kiinnikkeen vaihto ei ole iso homma. ;)
-
Onko isommissa avanteissa isompi kiinnike? Katselin paikallisen logistiikkakoulun hallissa avantin työlaitteita, ja näytti samanlaiselta kuin nuo edellämainitut, mutta isompana! Olisko ollut n. 10-20 cm leveämmällä ne korvakot, korkeudesta en pystynyt päättelemään.
-
300-700 sarjassa on sama. 200 erilainen.
-
Katselin paikallisen logistiikkakoulun hallissa avantin työlaitteita
Kävitkö kevätkokouksessa? ;D
-
Silloin juu, ja just tulin toisesta.... :P