Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: Takamehtien Mekatähti - 06.03.11 - klo:19:34
-
http://areena.yle.fi/video/1299225915381
Kalle Isokalliosta voidaan olla montaa mieltä, mutta kyllä hän teräviä huomioita tekee ajankohtaisista asioista.
Julkisten menojen leikkausten välttämättömyydestä, tuossa Jälkiviisaissa n. 8 minuutin kohdalla alkaa mielenkiintoinen osa tästä aiheesta. Myös verotuksesta tiukkaa asiaa.
-
ei niin pientä pilaa ettei totta toinen puoli! kyllä noissa on jotain totuuden siementä aina ollut! ja kun kuuntelee ja vertaa jälkiviisaat ja kyselytunnit niin alkaa jopa hieman uskoa että näin on!
-
Kyllä se on pakko vaieta, jos meinaa vaaleissa menestyä ????
Ei kukaan enää tosissaan usko, että esim. verotus ei kiristys ja leikkauksia ei tule ????
-
Kyllä se on pakko vaieta, jos meinaa vaaleissa menestyä ????
Ei kukaan enää tosissaan usko, että esim. verotus ei kiristys ja leikkauksia ei tule ????
Suurin vaara on kuitenkin se että joillakin se verotus jopa kevenee. Kukaan ei mainitse pellon ja metsän kiinteistöveroa ,mikä on ihme .Demaritkin tarvitsevat leirinsä metsänomistajien ääniä,vaikka ei ole vuottakaan kun tätä oltiin ajamassa melkein kuin käärmettä pyssyyn. Ja tulevalla vaalikaudella tullaan näkemään 90-luvun jälkeisen ajan talousoppi-uskomusten romuttuminen ,ellei jostain ihmeestä löydy se Kalevalainen Sampo jauhamaan kaikkea hyvää.
Historiankirjoitus tullee muistamaan tulevat vaalit suurimpana lupausten unohtumisenä
-
kepu aloitti leikkaukset omista jäsenistä jäljelle jää kädetön ja jalaton kepu ;D ;D
-
kokoomus on ilmoittanut vain määrän, 1,5mrd.