Agronet
		Keskusteluaiheet => Koneet, laitteet ja tekniikka => Aiheen aloitti: rene-rane - 01.02.11 - klo:14:42
		
			
			- 
				Onko kellään tollasia vois hommata tommosen kun taitaa olla turha semmosen 1502 perään kuolata  :(
Esim. 
Leyland 245-482 Synchro
Natikkaa
Valmettia
jne.
jne.
...
Plussaa saa aina jos kone kulkee yli 40  :D
			 
			
			- 
				Osta joku Valmetti sata- sarjalainen tai -02 sarjalainen. Käy vielä myös köykäsiin maataloustöihin, kuten kyntövakojen tasaus ja klapien tai viljan ajo. 
			 
			
			- 
				eti leluantero , vaikka joku 272 esim. ja sinettihän on jo huitsissa joten hieman kierrosta lisää ja kulkee iloiseen yli 60 !     mutta ikävä vain kuivat jarrut, mutta urheilumielellä vaan!          tehoa on kivasti ja muhkeat äänet pelkällä putkella ja ei keula paina!             ite olen ettimässä kuhan saan tallin harjaan!
			
 
			
			- 
				http://www.huutokaupat.com/fi/kaikkiilmoitukset/
ai niin....meinas unohtua olis meillä myynnissä tuollainen  V-54-T M650-103 moottori .....eli täysalumiininen V12 diesel , iskutilavus 38,88 litraa ....."tehtaan paketissa" eli käyttämätön ...muuten täydellinen ainoastaan ruiskutus suuttimet puuttuvat ....mukana on siis myös se paineilmakäynnistys järjestelmä.....valmistaja suuri ja mahtava CCCP.......ostotarjouksia otetaan vastaan yv:nä
			 
			
			- 
				http://www.nettikone.com/leyland/602-syncro/863342
Tollanenkaan paha olis
Ei kukaan haluis sponssata mulle tollasen, saa kyllä tarratilaa  :D
			 
			
			- 
				rene-ranen treffi-ilmoitus  ;D
			 
			
			- 
				
rene-ranen treffi-ilmoitus  ;D
täytyy sitä jotain kautta koittaa lisää maata saada  ;D
			 
			
			- 
				
rene-ranen treffi-ilmoitus  ;D
täytyy sitä jotain kautta koittaa lisää maata saada  ;D
Ja perunanpoimijoita  :D
			 
			
			- 
				
rene-ranen treffi-ilmoitus  ;D
täytyy sitä jotain kautta koittaa lisää maata saada  ;D
Ja perunanpoimijoita  :D
siihen on kaikki koneet jo olemassa, paitis täytyy jotkut orjat hommata kevääksi tiputtelemaan ne perunat sinne loviin, ja syksylllä poimimaan ne  ;D