Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: mah - 31.07.10 - klo:05:31
-
Joskus vaan niin ihmetyttää, kuten nyt esmerkiksi nämä pari juttua.
Ratiossa sanoivat eilen keihäsmiehen astuneen yli. Ylittääkö se jo hiusrajan vai tarkoittaako se silmää tai korvaa, kuten elefantti-laulussa, jossa häntä pannaan toiseen korvaan ja toinen kärsää käyttää?
Kävin tuossa tandlääkärillä itäuusmaalaisen säteilevän pikkukaupungin ydinkeskustassa, sinne oli tulleet lehdet takaisin sikainfluenssan jäljiltä. Paitsi se & hörit, nuo svenssonien seiskat. :'( Luinpa siis kalle ankaa. Josta heräsi kysymys, miksei ruotsalaiset koputa oveen "kop kop" vaan "dunk dunk"?
-
Ruotsissa on sellainen laki että "ei saa panna nuppia syvemmälle". Yliastuminen on rikostermi tuolle koko varren työntämiselle.
Oliko siellä suuhoitolassa myös lehtiä kaksikielisille? Koputetaanko niissä kop dunk vaiko dunk kop ???
-
Ruottalaisten ovet on tehty kumista tai sitten niiden luut ovat pehmenneet itseruskettavien voiteiden käytöstä. Siitä tuo kumea dunk dunk -ääni..
-
Tuhkamunainen tuppimulkku tuon asian parhaiten tietää :) Kannattaa kysyä ennenkuin tyrni perseestä kasvaa :D
-
Kaverillani oli tuossa varpajaiset, taas. En tiedä monennetko. Viimeksi vietiin hänelle jo kondoomeja tukkupakkaus. Udeltiin nyt, että joko ne ootte käyttäneet vai ettekö käyttänyt ollenkaan , johon hyvä ystäväni, joka on hiukka yksoikoinen, totesi, "höh, ensimmäinen viel käytössä. Oon pitäny sitä kaiken aikaa, paitsi kustessa ja naidessa"
-
Jalka on niin kipeä,että ei pysty kävelemään,astumaan kyllä.