Agronet
Keskusteluaiheet => Koneet, laitteet ja tekniikka => Aiheen aloitti: Tracman - 05.03.10 - klo:23:23
-
onko kenelläkään kokemuksia kyseisen firman tuotteesta...? ainaki se on plussaa ku se on melkein naapuri kunnassa...
http://www.ptlvuollet.fi/
olis tarkootus teherä kesällä konesuoja ;D 15X40 olis hallin koko...
-
::)
http://www.mestarihalli.fi/
Forzan Kupeessa
8)
:-\
-
::)
http://www.mestarihalli.fi/
Forzan Kupeessa
8)
:-\
puhuvat niin maharottomista summista arkimarketissa tai keskolla et voi herran tähäre mut se koskeekin vain köyhää jos hinta tuntuu kalliilta ;D
oon saanu kuulla et tuo tekee aika etuusasti noihin verrattuna... ja seki on aika halpa tekotapa tehä itte pitkästätavarasta kahen kirvesmiehen kanssa ;D
-
Eikös näillä lumimäärillä ole pulpettikattoiset konesuojat niitä helpoimpia, ei tartte ku ootella koska suvikelillä lumet sujahtaa alas katolta takapuolelle...tai sitten lohkoa ässittynyttä, petonia kovempaa 1,5 m korkeaa vallia ennen kuin pääsee koneen ja lingon kera edes harjamallin pytingistä ulos. ;)
-
Hei. Suomessakin aloittanut kaarihallien vamistaja joka mankeloi yhdestä pellista valmiin kaaren niitä yhteenliittämällä voidaan tehdä niin pitkä halli kuin halutaan. (ei tartte runkoa) kausi alkaa näytöksellä (pv. vielä avoin).