Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: GTS - 29.01.10 - klo:10:23
-
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2010/01/29886
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2010/01/29972
Ei rajoitu autonvalmistajien ongelmat näköjään pelkkiin eurooppalaismerkkeihin ja heidän talousvaikeuksii. :o Huonoa tuollaisissa tyyppivioissa on että ne tuottavat pahimmissa tapauksissa kuolonuhreja. Jenkeissä kaasupolkimen jumitus on aiheuttanut 16 ihmisen kuoleman ja 243 loukkaantunutta.
-
Toymota on yrittänyt vähätellä asiaa kaasupolkimen jumittumiseksi, mutta ilmeisti k.o. ominaisuuden uhrit eivät ole kiihdyttäneet luta lattiassa, vaan kottero on ihan omatoimisesti iskenyt nastan lautaan pohjaan asti ikävin seurauksin.
-
Ittel oli aikoinaan -89 hilux.Oisko ollu 2004 tai jotain ku kaikki hiluxsit ja rav 4:set käskettiin huoltoon apusimpukan vaihtoon.Jaappanis oli ilmenny et oikein tahdo kääntyy.
-
juu, muistan kuinka miunki piti käyttää luxia hoijossa ja sitä tietä on nyt ajettu suoraan jo hollin aikaa! tuo kaasupoljin vaiva kuulemma on yleinen! sanoivat ainakin 60 autossa oleen tänään hesassa tuo vika kun polliisit kyseli peltikosketusten jälkeen!
-
Toyota saavuttaa pian ooppelin "laadussa" ;D
-
Onpahan selityksen touhota-miehillä valmiina jos mutkassa osuu eteen tutka...että poljin se vaan jumii.